Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.10.2013 A A A
Gra "Wiedźmin" obchodzi 6 urodziny
INFORMACJA PRASOWA

Właśnie mija 6 lat odkąd pierwsza gra z serii Wiedźmin zagościła na monitorach fanów Geralta na całym świecie. Z okazji urodzin studia CD projekt RED przygotowało infografikę, która ilustruje ewolucję serii na przestrzeni ostatnich lat. Można ją znaleźć na oficjalnej stronie gry.


Na początku mieliśmy jedynie marzenia i pomysły - postanowiliśmy przenieść jednego z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych bohaterów gatunku fantasy do świata gier komputerowych. Od wydania pierwszej gry minęło 6 lat. Zdobyliśmy od tego czasu masę doświadczeń i staliśmy się studiem tworzącym gry na platformy nowej generacji. Nie oznacza to jednak, że spoczywamy na laurach - naszym celem jest robienie najlepszych erpegów, a drogą do spełnienia tego celu jest między innymi ciągły dialog z naszą społecznością, z Wami.

 

Wszystko co osiągnęliśmy, zawdzięczamy ciągłemu wsparciu ludzi skupionych wokół naszych tytułów. Jesteśmy dumni, że w rękach graczy znalazło się 6 milionów gier z serii Wiedźmin, a grono miłośników komputerowego Geralta jest jedną z najprężniej rozwijających się społeczności gier role playing na świecie. To dzięki Waszemu zaangażowaniu wersja gry na konsolę Xbox 360® osiągnęła w Europie status “Classics”, a my możemy wciąż rozwijać się jako studio tworzące wspaniałe erpegi, które zostaną z Wami na lata.

 

“Tworzenie gier to coś niesamowitego, spełnienie marzeń wielu z nas. Wkładamy całe serce w naszą pracę, bo chcemy aby gracze czerpali z gier prawdziwą przyjemność. Zawsze wierzyliśmy, że dialog z graczami może wstrząsnąć korporacyjną stroną rynku gier wideo - jesteśmy przeciwnikami DRM, jesteśmy przeciwni płatnym DLC, które nie wnoszą istotnej wartości do gry. Wspólnie zmieniamy tę branżę. Mam nadzieję, że w przeciągu kolejnych lat będziemy mieli jeszcze niejedną okazje do świętowania” - podsumował Adam Badowski, szef studia CD projekt RED.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...