Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 25.10.2013 A A A
Gra "Wiedźmin" obchodzi 6 urodziny
INFORMACJA PRASOWA

Właśnie mija 6 lat odkąd pierwsza gra z serii Wiedźmin zagościła na monitorach fanów Geralta na całym świecie. Z okazji urodzin studia CD projekt RED przygotowało infografikę, która ilustruje ewolucję serii na przestrzeni ostatnich lat. Można ją znaleźć na oficjalnej stronie gry.


Na początku mieliśmy jedynie marzenia i pomysły - postanowiliśmy przenieść jednego z najbardziej wyrazistych i rozpoznawalnych bohaterów gatunku fantasy do świata gier komputerowych. Od wydania pierwszej gry minęło 6 lat. Zdobyliśmy od tego czasu masę doświadczeń i staliśmy się studiem tworzącym gry na platformy nowej generacji. Nie oznacza to jednak, że spoczywamy na laurach - naszym celem jest robienie najlepszych erpegów, a drogą do spełnienia tego celu jest między innymi ciągły dialog z naszą społecznością, z Wami.

 

Wszystko co osiągnęliśmy, zawdzięczamy ciągłemu wsparciu ludzi skupionych wokół naszych tytułów. Jesteśmy dumni, że w rękach graczy znalazło się 6 milionów gier z serii Wiedźmin, a grono miłośników komputerowego Geralta jest jedną z najprężniej rozwijających się społeczności gier role playing na świecie. To dzięki Waszemu zaangażowaniu wersja gry na konsolę Xbox 360® osiągnęła w Europie status “Classics”, a my możemy wciąż rozwijać się jako studio tworzące wspaniałe erpegi, które zostaną z Wami na lata.

 

“Tworzenie gier to coś niesamowitego, spełnienie marzeń wielu z nas. Wkładamy całe serce w naszą pracę, bo chcemy aby gracze czerpali z gier prawdziwą przyjemność. Zawsze wierzyliśmy, że dialog z graczami może wstrząsnąć korporacyjną stroną rynku gier wideo - jesteśmy przeciwnikami DRM, jesteśmy przeciwni płatnym DLC, które nie wnoszą istotnej wartości do gry. Wspólnie zmieniamy tę branżę. Mam nadzieję, że w przeciągu kolejnych lat będziemy mieli jeszcze niejedną okazje do świętowania” - podsumował Adam Badowski, szef studia CD projekt RED.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...