Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.10.2013 A A A
Czas Żniw – nowa kultowa saga?
INFORMACJA PRASOWA

Ta książka wywołała na Zachodzie burzę na miarę Zmierzchu i Igrzysk Śmierci, a jej młodą autorkę Samanthę Shannon okrzyknięto następczynią J.K. Rowling. Powieść Czas Żniw (The Bone Season) już 6 listopada ukaże się również w Polsce.


Młoda zdolna
To powieść z kilku powodów wyjątkowa. Samantha Shannon napisała ją w wieku zaledwie 19-lat, podczas odbywania stażu u najsłynniejszego literackiego agenta Wielkiej Brytanii, Davida Godwina. Kiedy podsunęła mu rękopis swojej debiutanckiej powieści do przeczytania, Godwin zafascynowany innowacyjnością książki wysłał ją Aleksandrze Pringle z Bloomsbury. Wydawnictwo natychmiast zapłaciło Shannon… sześciocyfrową zaliczkę za pierwsze trzy książki z cyklu (docelowo ma być ich siedem). Autorka w 2012 roku została zakwalifikowana do nagrody The Young Star. Rok później ukończyła studia literaturoznawcze na uniwersytecie w Oksfordzie.

 

Głośny debiut
Debiutancka powieść Samanthy Shannon, została sprzedana już do 21 krajów! To prawdziwa gratka dla czytelników zakochanych w misternie skonstruowanych światach przekraczających granice naszej wyobraźni. Akcja dzieje się w 2059 roku w Londynie, gdzie nie ma bezpiecznego miejsca.  Dziewiętnastoletnia „Blada Śniąca” Paige Mahoney pracuje dla kryminalnego podziemia, które sprzeciwia się panującemu systemowi. Na polecenie swojego szefa włamuje się do ludzkich umysłów. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Aresztowana przez policję trafia do kolonii karnej pod protektorat tajemniczego Naczelnika. Ten staje się jej panem i trenerem. Aby odzyskać wolność Paige musi się poddać zasadom panującym w miejscu, w  którym została przeznaczona na śmierć.

 

Media o autorce i książce:
Od czasu światowej premiery w sierpniu br., książka zbiera same pozytywne recenzje w prestiżowej prasie, m.in. „New York Timesie”, „Daily Mail”, „Forbesie”, „The Guardian” i „USA Today”. Od 3 tygodni znajduje sie na liście bestsellerów według „New York Timesa”. Studio filmowe 20th Century Fox and Chernin Entertainment już zarezerwowało prawa do produkcji filmu opartego na powieści. Recenzenci zgodnie podkreślają imponującą wyobraźnię Samanthy Shannon, która w powieści wykreowała niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata przyszłości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...