Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 31.10.2013 A A A
Czas Żniw – nowa kultowa saga?
INFORMACJA PRASOWA

Ta książka wywołała na Zachodzie burzę na miarę Zmierzchu i Igrzysk Śmierci, a jej młodą autorkę Samanthę Shannon okrzyknięto następczynią J.K. Rowling. Powieść Czas Żniw (The Bone Season) już 6 listopada ukaże się również w Polsce.


Młoda zdolna
To powieść z kilku powodów wyjątkowa. Samantha Shannon napisała ją w wieku zaledwie 19-lat, podczas odbywania stażu u najsłynniejszego literackiego agenta Wielkiej Brytanii, Davida Godwina. Kiedy podsunęła mu rękopis swojej debiutanckiej powieści do przeczytania, Godwin zafascynowany innowacyjnością książki wysłał ją Aleksandrze Pringle z Bloomsbury. Wydawnictwo natychmiast zapłaciło Shannon… sześciocyfrową zaliczkę za pierwsze trzy książki z cyklu (docelowo ma być ich siedem). Autorka w 2012 roku została zakwalifikowana do nagrody The Young Star. Rok później ukończyła studia literaturoznawcze na uniwersytecie w Oksfordzie.

 

Głośny debiut
Debiutancka powieść Samanthy Shannon, została sprzedana już do 21 krajów! To prawdziwa gratka dla czytelników zakochanych w misternie skonstruowanych światach przekraczających granice naszej wyobraźni. Akcja dzieje się w 2059 roku w Londynie, gdzie nie ma bezpiecznego miejsca.  Dziewiętnastoletnia „Blada Śniąca” Paige Mahoney pracuje dla kryminalnego podziemia, które sprzeciwia się panującemu systemowi. Na polecenie swojego szefa włamuje się do ludzkich umysłów. Pewnego dnia jej życie zmienia się na zawsze. Aresztowana przez policję trafia do kolonii karnej pod protektorat tajemniczego Naczelnika. Ten staje się jej panem i trenerem. Aby odzyskać wolność Paige musi się poddać zasadom panującym w miejscu, w  którym została przeznaczona na śmierć.

 

Media o autorce i książce:
Od czasu światowej premiery w sierpniu br., książka zbiera same pozytywne recenzje w prestiżowej prasie, m.in. „New York Timesie”, „Daily Mail”, „Forbesie”, „The Guardian” i „USA Today”. Od 3 tygodni znajduje sie na liście bestsellerów według „New York Timesa”. Studio filmowe 20th Century Fox and Chernin Entertainment już zarezerwowało prawa do produkcji filmu opartego na powieści. Recenzenci zgodnie podkreślają imponującą wyobraźnię Samanthy Shannon, która w powieści wykreowała niezwykle sugestywną i inteligentnie skonstruowaną wizję świata przyszłości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...