Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.11.2013 A A A
Premiera „Architektury światła” już na początku listopada
INFORMACJA PRASOWA
Fot.Maciej Zakrzewski. Źródło: materiał prasowy

Najnowszy spektakl PTT w choreografii Pauliny Wycichowskiej do muzyki PRASQUALa zaprasza widzów w podróż do świata mistyki i rytuału. Jego premiera odbędzie się 8 i 9 listopada o godz. 20.00  w hali nr 2 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Spektaklowi „Architektury światła” będzie towarzyszyła muzyka na żywo wykonaniu w Chelsey Schill (sopran), Nathana Plante’a (trąbka) i orkiestry złożonej ze studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu.


Twórcy „Architektury światła” inspirację czerpali nie tylko z idei i obrzędów pochodzących z różnych religii, ale i poszukiwali myśli wspólnej, która je łączy. Chęć odniesienia do holistycznego myślenia o człowieku i świecie skłoniła ich do szukania przestrzeni połączenia płaszczyzny fizycznej i metafizycznej. Nie są to tylko podróże intelektualne i duchowe filozofów, teologów i mistyków, ale również teren wypraw artystów i naukowców. Odkrycia współczesnej nauki wskazują, że sfery te współistnieją i przenikają się wzajemnie. Wszyscy znajdujemy się pod wpływem „boskiej cząstki” i w tańcu atomów jednoczymy ze wszechświatem.

 

Kostiumy i rekwizyty do spektaklu stworzyła Paulina Plizga, a reżyserię światła opracowuje Katarzyna Łuszczyk. Na scenie zobaczymy dziewięciu artystów Polskiego Teatru Tańca, którzy aktywnie uczestniczą w procesie twórczym: Karinę Adamczak-Kasprzak, Urszulę Bernat-Jałochę, Agnieszkę Fertałę, Kornelię Lech, Andrzeja Adamczaka, Artura Bieńkowskiego, Pawła Malickiego, Daniela Stryjeckiego i Guillermo Millan Merida.

 

Cena biletów: 50 zł – bilet normalny/ 30 zł – bilet ulgowy.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Festiwal Komedii STOLICA 2019
W dniach 17 – 20 października 2019 r odbędzie się druga ...
Utwór i teledysk z udziałem aktorów spektaklu „Blef”
Warszawski Teatr Kamienica z przytupem otwiera nowy sezon teatralny ...
Premiera hitowej, światowej komedii w Teatrze Capitol!
Anna Czartoryska-Niemczycka, Aleksandra Domańska, Stefan Pawłowski, ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...