Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.11.2013 A A A
„Czytam sobie” coraz więcej!
INFORMACJA PRASOWA

To już kolejna odsłona, cieszącego się rosnącym zaufaniem wśród małych czytelników i ich opiekunów, programu wydawniczego Edukacyjnego Egmontu – „Czytam sobie” - wspierającego dzieci w nauce czytania. Tym razem do sprzedaży trafiło sześć nowych tytułów. Równocześnie ruszył ogólnopolski program społeczny Akcja „Czytam sobie” m.in. w ramach, którego z inicjatywy partnera strategicznego McDonald’s do dzieci trafi 400 000 bezpłatnych książek.


Założenia merytoryczne serii „Czytam sobie” zostały opracowane przez Edukacyjny Egmont  w zgodzie z podstawą programową MEN. Odpowiadają etapom rozwoju emocjonalnego i intelektualnego dziecka. Uwzględniają także manualne potrzeby początkującego czytelnika, czyli potrzebę śledzenia tekstu paluszkiem. Książki zostały napisane przez najwybitniejszych współczesnych polskich pisarzy dla dzieci. O szatę graficzną cyklu zadbało grono najlepszych polskich artystów tworzących ilustracje dla dzieci. Seria „Czytam sobie” otrzymała honorowy patronat Biblioteki Narodowej.

 

Na rynku jest już 21 tytułów. Od 6 listopada br. w ramach projektu Akcja „Czytam sobie” we wszystkich restauracjach McDonald’s w Polsce dostępnych będzie sześć zupełnie nowych dodatkowych książek z serii „Czytam sobie” i jedna znana już z cyklu. Udział znakomitych twórców gwarantuje wartościową edukacyjnie serię, a także atrakcyjną pod względem artystycznym. Cykl adresowany jest do dzieci w wieku 5-7 lat, ale są to granice umowne. Każda książka z osobna to równie błyskotliwa i wciągająca opowiastka o niepowtarzalnym stylu i charakterze. Czytanie ma dawać poczucie sukcesu – stąd naklejki i dyplom sukcesu w książkach. Poszczególne pozycje z serii rozwijają kompetencje językowe dziecka w ramach umiejętności, które posiada.

 

Dotychczas seria „Czytam sobie” została doceniona już przez niezależne gremia. Otrzymała nagrody im. Kallimacha, Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku”, wyróżnienie specjalne w konkursie literatury dziecięcej im. Haliny Skrobiszewskiej, wyróżnienie przyznane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Książki dla Młodych przy Polskiej Sekcji  IBBY oraz została wpisana na listę Skarbów Muzeum Literatury Dziecięcej.

 

Na początku przyszłego roku kolejne tytuły w serii.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...