Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.11.2013 A A A
Sto osób w ms club
INFORMACJA PRASOWA
Oprowadzanie Klubowiczów po wystawie Angeliki Markul. Fot. Materiał prasowy

Jeden z pierwszych w Polsce programów, zapewniający szczególne przywileje miłośnikom sztuki - „ms club” - działa  w Muzeum Sztuki w Łodzi od czerwca tego roku. Szybko okazał się strzałem w dziesiątkę, i to do kwadratu. W ciągu kilku miesięcy aktywnej działalności, społeczność ms klubowiczów przekroczyła pierwszą setkę.


W Europie podobne programy  funkcjonują od lat i skupiają tysiące osób zainteresowanych sztuką jednak w Polsce  wciąż nie są popularne. Muzeum Sztuki w Łodzi  rozpoczęło program pod nazwą ms club w czerwcu tego roku. - Klubowicze to ludzie w różnym wieku, o różnych pasjach: młodzież szkolna, studenci, dorośli. Łączy ich jednak zainteresowanie sztuką – mówi Małgorzata Ludwisiak, wice dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi. – Cieszymy się, że pomysł tak spodobał się publiczności.

 

Przynależność do Klubu pozwala na wstęp bez biletu na wszystkie wystawy stałe i czasowe organizowane w trzech siedzibach Muzeum: ms1, ms2 i w Muzeum Pałac Herbsta. Imienna karta członkowska daje możliwość uczestniczenia w wydarzeniach specjalnych, takich jak przedpremierowe zwiedzanie wystawy z przewodnikiem lub jej kuratorem. We wrześniu klubowicze jako pierwsi mogli obejrzeć wnętrza  Pałacu Herbsta, udostępnionego po dwuletnich pracach renowacyjnych. Członkowie ms club mogą korzystać również z praktycznych udogodnień, na przykład rozpoczynają zwiedzanie bez czekania w kolejce podczas corocznej Europejskiej Nocy Muzeów. Ponadto na spotkaniach, projekcjach, spektaklach, koncertach czy warsztatach organizowanych w Muzeum, mają pierwszeństwo rezerwacji miejsc, a bilety,  mogą kupić ze zniżką. Za okazaniem karty ms club rabaty obowiązują także w muzealnych księgarniach i kawiarniach.

 

Przynależność do ms club to jednak nie tylko rabaty, ale przede wszystkim szansa bycia bliżej sztuki, pogłębienia wiedzy, zdobycia nowych doświadczeń oraz znajomości. W ramach integracji klubowiczów Muzeum ma w planach organizację corocznego spotkania klubowiczów, które będzie dobrą okazją do zapoznania się z planami Muzeum oraz rozmów o sztuce.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...