Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.02.2012 A A A
Zabójcy Królów ukażą się na Xbox 360
REDAKCJA / MATERIAŁY DYSTRYBUTORA
Screenshot z Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymała prestiżową nagrodę Bestseller Empiku w kategorii PC. Tytuł ten przyznawany jest produktom, które uzyskały najlepsze wyniki sprzedaży w swojej kategorii. To bardzo dobra wróżba przed nadchodzącą premierą gry na konsolę Xbox 360, którą niedawno zapowiedzieli jej twórcy.


- Bestseller Empiku dla Wiedźmina 2 oraz 3 inne nominacje to świetny wynik - mówi Jakub Jabłonka, dyrektor marketingu CD Projekt. - Wiedźmin znów zostawia w tyle konkurencje, drugi raz zdobywając to prestiżowe wyróżnienie. Poza tym widać, że CD Projekt to nie tylko gry. Na bardzo konkurencyjnym rynku DVD radzimy sobie coraz lepiej. Jestem przekonany, że w przyszłym roku nagród będzie jeszcze więcej.

 

Bestseller Empiku dla Wiedźmina 2 na PC to również bardzo dobra wróżba przed nadchodzącą premierą gry na konsolę Xbox 360.

 

Twórcy gry niedawno ujawnili najważniejsze szczegóły dotyczące konsolowej wersji najsłynniejszej polskiej gry. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xbox 360 ukaże się już 17 kwietnia bieżącego roku i będzie zawierał dodatkowe przygody oraz przerywniki filmowe.

 

- Wersja na konsole Xbox 360 jest pełnowymiarową adaptacją. Oznacza to, że grę stworzyliśmy od podstaw, tak aby dostosować ją do specyfiki konsoli – wyjaśnia John Mamais, Szef Produkcji CD Projekt RED.

 

Konsolową wersję gry Wiedźmin 2 wzbogacono o szereg poprawek oraz zoptymalizowano specjalnie pod tę platformę.

 

- Otrzymaliśmy sporo wskazówek i sugestii zmian od społeczności graczy. Słuchamy uważnie tych głosów i i bierzemy je pod uwagę, ponieważ zależy nam, żeby gra stała się jeszcze lepsza i spełniła oczekiwania graczy – komentuje Adam Badowski, Dyrektor Studia CD Projekt RED.

 

Wersja Xbox 360 to przede wszystkim ponad cztery godziny dodatkowej rozgrywki, w stosunku do oryginalnego Wiedźmina 2 na PC. Dwie duże przygody, nowi bohaterowie oraz rozbudowane lokacje to coś co fani gry docenią najbardziej.

 

- Wybierając lokacje, które rozbudujemy, zdawaliśmy się na opinie społeczności fanów. Każda z nowych przygód to nie tylko rozgrywka, ale też nowe przerywniki filmowe. Zdecydowaliśmy się stworzyć ponad 30 minut zupełnie nowych cutscen – mówi Adam Badowski.

 

Kolejną nowością, którą dostaną gracze, jest ponad czterominutowe intro CGI autorstwa wielokrotnie nagradzanego mistrza polskiej animacji, Tomasza Bagińskiego oraz studia Platige Image.

 

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsolę Xbox 360 zostanie wydana już 17 kwietnia 2012 w Edycji Rozszerzonej oraz będzie dostępna również w wersji Mrocznej Edycji, wzbogacownej o dodatkowe bonusowe elementy.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Ranking: Najciekawsze gry na podstawie filmów i programów telewizyjnych
Złota zasada rynku sztuki i rozrywki mówi: jeśli coś generuje ...
FARMING SIMULATOR 19 Z MILIONEM SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY W ZALEDWIE 10 DNI!
Farming Simulator 19 nie przestaje zaskakiwać! Pomimo premiery ...
BOHATEROWIE WIEDŹMIŃSCY POWRACAJĄ NA PUZZLACH 17 GRUDNIA
Geralt, okrzyknięty przez Tygodnik Powszechny Najsłynniejszym ...
GAMES FOR IMPACT. GRY WIDEO, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŚWIAT NA LEPSZE
W dniach 30 listopada – 1 grudnia w Warszawie odbędzie się ...