Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.02.2012 A A A
Zabójcy Królów ukażą się na Xbox 360
REDAKCJA / MATERIAŁY DYSTRYBUTORA
Screenshot z Wiedźmina 2: Zabójcy Królów.

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów otrzymała prestiżową nagrodę Bestseller Empiku w kategorii PC. Tytuł ten przyznawany jest produktom, które uzyskały najlepsze wyniki sprzedaży w swojej kategorii. To bardzo dobra wróżba przed nadchodzącą premierą gry na konsolę Xbox 360, którą niedawno zapowiedzieli jej twórcy.


- Bestseller Empiku dla Wiedźmina 2 oraz 3 inne nominacje to świetny wynik - mówi Jakub Jabłonka, dyrektor marketingu CD Projekt. - Wiedźmin znów zostawia w tyle konkurencje, drugi raz zdobywając to prestiżowe wyróżnienie. Poza tym widać, że CD Projekt to nie tylko gry. Na bardzo konkurencyjnym rynku DVD radzimy sobie coraz lepiej. Jestem przekonany, że w przyszłym roku nagród będzie jeszcze więcej.

 

Bestseller Empiku dla Wiedźmina 2 na PC to również bardzo dobra wróżba przed nadchodzącą premierą gry na konsolę Xbox 360.

 

Twórcy gry niedawno ujawnili najważniejsze szczegóły dotyczące konsolowej wersji najsłynniejszej polskiej gry. Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xbox 360 ukaże się już 17 kwietnia bieżącego roku i będzie zawierał dodatkowe przygody oraz przerywniki filmowe.

 

- Wersja na konsole Xbox 360 jest pełnowymiarową adaptacją. Oznacza to, że grę stworzyliśmy od podstaw, tak aby dostosować ją do specyfiki konsoli – wyjaśnia John Mamais, Szef Produkcji CD Projekt RED.

 

Konsolową wersję gry Wiedźmin 2 wzbogacono o szereg poprawek oraz zoptymalizowano specjalnie pod tę platformę.

 

- Otrzymaliśmy sporo wskazówek i sugestii zmian od społeczności graczy. Słuchamy uważnie tych głosów i i bierzemy je pod uwagę, ponieważ zależy nam, żeby gra stała się jeszcze lepsza i spełniła oczekiwania graczy – komentuje Adam Badowski, Dyrektor Studia CD Projekt RED.

 

Wersja Xbox 360 to przede wszystkim ponad cztery godziny dodatkowej rozgrywki, w stosunku do oryginalnego Wiedźmina 2 na PC. Dwie duże przygody, nowi bohaterowie oraz rozbudowane lokacje to coś co fani gry docenią najbardziej.

 

- Wybierając lokacje, które rozbudujemy, zdawaliśmy się na opinie społeczności fanów. Każda z nowych przygód to nie tylko rozgrywka, ale też nowe przerywniki filmowe. Zdecydowaliśmy się stworzyć ponad 30 minut zupełnie nowych cutscen – mówi Adam Badowski.

 

Kolejną nowością, którą dostaną gracze, jest ponad czterominutowe intro CGI autorstwa wielokrotnie nagradzanego mistrza polskiej animacji, Tomasza Bagińskiego oraz studia Platige Image.

 

Gra Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsolę Xbox 360 zostanie wydana już 17 kwietnia 2012 w Edycji Rozszerzonej oraz będzie dostępna również w wersji Mrocznej Edycji, wzbogacownej o dodatkowe bonusowe elementy.

 

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowy zwiastun Gatewalkers od polskiego studia A2 Softworks. Startuje ogólnodostępna alpha!
Kooperacyjna gra survivalowa z elementami RPG wchodzi w kolejną ...
Zremasterowane It came from space and ate our brains wychodzi już dziś!
Wydawca gier wideo All in! Games ogłosił, że It came from ...
KRAKEN: NOWE ROZSZERZENIE DO THE SURGE 2
Nowa zawartość zmierza do gry RPG akcji The Surge 2. Kraken, ...