Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.11.2013 A A A
80 przebojów, które powinien znać każdy
INFORMACJA PRASOWA

„Legendarne przeboje rocka” autorstwa Nathana Bracketta, dziennikarza muzycznego, to błyskotliwa analiza 80 najsłynniejszych utworów w historii muzyki rockowej. Książka ukazała się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Jak powiedział Bono, jeden z największych rockmanów w historii: rockowy singiel to szczyt ewolucji gatunku. Nie ma nic trudniejszego i zawiera się w nim esencja rock and rolla: jest żywiołowy, krótki i wpada w ucho.

 

80 utworów opisanych w książce „Legendarne przeboje rocka” dowodzi niewątpliwej potęgi singla. Znalazy się wśród nich takie hity jak: „Like a Rolling Stone” Boba Dylana, „Born To Be Wild” Steppenwolf, „Sympathy For the Devil” The Rolling Stones, „Rock Around the Clock” Bill Haley & His Comets czy „London Calling” The Clash.

 

Ta kolekcja jest hołdem złożonym rewolucyjnemu potencjałowi rock and rolla i utalentowanym kompozytorom. W książce zawarte zostały wspomnienia o największych osiągnięciach muzyki popularnej. Wiele z wymienionych przez autora utworów zapoczątkowało długie kariery, sukcesu innych nie udało się już nigdy powtórzyć, a niektóre ocierają się wręcz o banał.

 

Nathan Brackett szuka wspólnego mianownika dla opisanych przebojów. Nie sposób znaleźć motywu tekstowego, łączącego wszystkie rockowe hity. Kluczowe wydają się raczej emocje i reakcje słuchaczy, które wywołują legendarne utwory. Te osiemdziesiąt piosenek to najlepsze z najlepszych.

 

O autorze:
Nathan Brackett jest zastępcą redaktora naczelnego legendarnego magazynu „Rolling Stone”. W latach 2007-2009 był redaktorem RollingStone.com i redagował wydaną przez „Rolling Stone” książkę „500 Greatest Songs of All Time” (2010). Jako dziennikarz muzyczny pojawiał się w ABC’s Good Morning America, CNN, MSNBC, Inside Edition, VH1, MTV i wielu innych stacjach. Mieszka w Nowym Jorku  z żoną i dwójką dzieci.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...