Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.03.2012 A A A
Wznowienie z jubileuszem
MATERIAŁY PRASOWE
Materiały organizatora. Fot. Maciej Piąsta

To będzie wyjątkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W sobotę 17 marca o godz. 18.30 na łódzkiej scenie po dłuższej przerwie wystawiony zostanie znakomity musical Człowiek z La Manchy.


Opowiedziana muzycznie historia Don Kichota to jedna z najpiękniejszych legend. To wzruszająca opowieść o mądrości i głupocie, marzeniach i rzeczywistości, a także o życiu i teatrze. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie. Jego wystawienie na scenie Teatru Muzycznego zostało docenione licznymi nagrodami. W sezonie 1997/1998 uznano go za wydarzenie artystyczne oraz nagrodzono trzema Złotymi Maskami. Otrzymali je: za reżyserię Waldemar Zawodziński, za scenografię Waldemar Zawodziński i Maria Balcerek oraz z najlepszą rolę męską w sezonie Zbigniew Macias.

 

To właśnie odtwórca roli Don Kichota Zbigniew Macias przy okazji wznowienia musicalu będzie swoje święto. Jest to jubileusz 30-lecia pracy artystycznej tego znakomitego barytona. Od początków swojej kariery związany z Łodzi. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej. Debiutował na jeszcze podczas studiów na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, którego obecnie jest nie tylko solistą ale i dyrektorem artystycznym. Występował także wielokrotnie jako solista Teatru Wielkiego w Łodzi oraz na wielu innych scenach, także za granicą zarówno w Europie, Azji jak i obu Amerykach.  Od 1992 r. na stałe również związany z warszawską Operą Narodową. Oprócz roli Don Kichota posiada w swoim repertuarze tak słynne role jak Tewiego w Skrzypku na dachu oraz Zorbę w musicalu o tym tytule. Jest także reżyserem m.in. operetek Kraina uśmiechu oraz Wesoła wdówka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...