Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 12.03.2012 A A A
Wznowienie z jubileuszem
MATERIAŁY PRASOWE
Materiały organizatora. Fot. Maciej Piąsta

To będzie wyjątkowy wieczór w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W sobotę 17 marca o godz. 18.30 na łódzkiej scenie po dłuższej przerwie wystawiony zostanie znakomity musical Człowiek z La Manchy.


Opowiedziana muzycznie historia Don Kichota to jedna z najpiękniejszych legend. To wzruszająca opowieść o mądrości i głupocie, marzeniach i rzeczywistości, a także o życiu i teatrze. Musical Mitchella Leigha od lat cieszy się wielkim powodzeniem i grany jest na całym świecie. Jego wystawienie na scenie Teatru Muzycznego zostało docenione licznymi nagrodami. W sezonie 1997/1998 uznano go za wydarzenie artystyczne oraz nagrodzono trzema Złotymi Maskami. Otrzymali je: za reżyserię Waldemar Zawodziński, za scenografię Waldemar Zawodziński i Maria Balcerek oraz z najlepszą rolę męską w sezonie Zbigniew Macias.

 

To właśnie odtwórca roli Don Kichota Zbigniew Macias przy okazji wznowienia musicalu będzie swoje święto. Jest to jubileusz 30-lecia pracy artystycznej tego znakomitego barytona. Od początków swojej kariery związany z Łodzi. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej. Debiutował na jeszcze podczas studiów na scenie Teatru Muzycznego w Łodzi, którego obecnie jest nie tylko solistą ale i dyrektorem artystycznym. Występował także wielokrotnie jako solista Teatru Wielkiego w Łodzi oraz na wielu innych scenach, także za granicą zarówno w Europie, Azji jak i obu Amerykach.  Od 1992 r. na stałe również związany z warszawską Operą Narodową. Oprócz roli Don Kichota posiada w swoim repertuarze tak słynne role jak Tewiego w Skrzypku na dachu oraz Zorbę w musicalu o tym tytule. Jest także reżyserem m.in. operetek Kraina uśmiechu oraz Wesoła wdówka.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...