Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.11.2013 A A A
Prapremiera "Keeffe, nie jestem królem" w GAKu
INFORMACJA PRASOWA
Zdjecia z próby. Fot. Łukasz Glowala. Źródło: materiał prasowy

Teatr GAK oraz Teatr Błękitna Sukienka zapraszają na prapremierę spektaklu "Keeffe, nie jestem królem", która odbędzie się 16 listopada o 18.00 w Dworku Artura na Oruni w Teatrze Gdańskim Archipelag Kultury.


Trzeci spektakl Teatru Błękitna Sukienka Keeffe, nie jestem królem to rzecz o kobiecie zdetronizowanej. Przez mężczyznę. Nie chce już grać roli jej indywidualnego króla, poczuł jak mu dobrze, gdy tego nie musi robić. Ona sama, od wieków przyklejona do jego boku, gdy się od niego odrywała feministycznym szarpnięciem -zapłakała. Nie taka chciała być. Nie taka miała być gra.

 

Spektakl wprowadza widza w świat gier uprawianych na "na dzwonek". W świat kobiet budujących nową tożsamość, nowe relacje, nową miłość - jednak przy użyciu przemocy. Czy żyjemy w czasach kobiet imitujących mężczyzn, których tak solennie za tę przemoc skrytykowały? Spektakl pyta o "my", bo jeszcze nie żyjemy w świecie po "my". Keeffe to każda, która wyprowadziła z siebie duszę. Mężczyzna Keeffe to każdy, który woli to wszystko przespać, bo jak się obudzi "zabije brata i krew jego brata będzie za nim wołać" Czy możliwe, aby byli "my".

 

Naszą historię opowiadamy jak zawsze mocno, jak nigdy otuloną przepiękną muzyką na żywo Macieja Milewskiego i jego Kwintetu i... nareszcie bliżej równowagi - bo usta w usta z Mężczyzną!

 

Teatr Błękitna Sukienka
Keeffe, nie jestem królem
Scenariusz i reżyseria: Rita Jankowska
Występują:
Keeffe 1: Beata Ruszkiewicz
Keeffe 2: Marianna Palider
Keeffe 3: Alicja Piotrowska
Dusza Keeffe: Dagny Lewandowska
Mężczyzna Keeffe: Arek Drewa

 

Maciej Milewski Quintet
Założycielem Kwintetu jest Maciej Milewski - gitarzysta i kompozytor.  Do swojego projektu zaprosił  znakomitych muzyków, z którymi nagrał w 2012 roku pierwszą autorską płytę The Bird?s Reflection.

 

Zespół tworzą: Maciej Milewski - gitara, Piotr Chęcki - saksofon, Szymon Burnos - piano, Krzysztof Słomkowski - kontrabas, Sławek Koryzno - perkusja. Muzycy koncertują w całej Polsce, mają na swoim koncie wspólne projekty z takimi muzykami jak Jan Ptaszyn Wróblewski, Aga Zaryan, Dorota Miśkiewicz, Mieczysław Szcześniak, Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, Tomek Sowiński, czy Cezary Paciorek; za swoje dokonania artystyczne zdobyli wiele nagród na prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce.

 

Prapremiera 16 listopada o 18.00 w Dworku Artura na Oruni / Teatr Gdański Archipelag Kultury, ul. Dworcowa 9.

 

Wstęp wolny.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...