Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.11.2013 A A A
Józef Hen - rozmowa na 90. urodziny – spotkanie z cyklu „Bagaże kultury” w Teatrze Żydowskim
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Maciej Hen. Źródło: materiał prasowy

Już 24 listopada o godzinie 14:00 Teatr Żydowski w Warszawie organizuje kolejną odsłonę cyklu „Bagaże kultury”. Remigiusz Grzela poprowadzi już drugie w tym sezonie spotkanie z cyklu – tym razem gościem będzie Józef Hen. W spotkaniu weźmie również udział Janusz Gajos.


Józef Hen jest jednym z najważniejszych i najwybitniejszych polskich pisarzy, autorem głośnych biografii „Ja, Michał z Montaigne”, „Błazen - wielki mąż” (bohaterem jest Tadeusz Boy-Żeleński), „Mój przyjaciel król” (portret Stanisława Augusta), mistrzowskich opowiadań i misternie konstruowanych powieści, autorem scenariuszy wielu filmów i spektakli telewizyjnych (m. in. „Prawo i pięść”, „Życie Kamila Kuranta”, „Królewskie sny”) a także autobiograficznych książek („Nowolipie. Najpiękniejsze lata”, „Nie boję się bezsennych nocy”, „Dziennik na nowy wiek”). W 2008 roku opublikował powieść „Pingpongista” nawiązującą do mordu w Jedwabnem. Jej bohater Mike Murphy, sędzia z Brooklynu, przyjeżdża do rodzinnego Cheremca, aby wziąć udział w odsłonięciu pomnika zamordowanych przed sześćdziesięciu laty Żydów.

 

Z okazji 90. urodzin pisarza wydawnictwo Iskry opublikowało książkę „Wiem, co mówię czyli dialogi uzdrawiające. Spotkania z Józefem Henem” – zbiór 35 wywiadów, jakich pisarz udzielił od 1948 roku.

 

BAGAŻE KULTURY - cykl spotkań Teatru Żydowskiego poświęcony ważnym zjawiskom i postaciom kultury żydowskiej.

 

BAGAŻE KULTURY… Bo bagaże pełne wspomnień i opowieści, rękopisów, książek, taśm filmowych, teatralnych fotosów, bo bagaże emigrantów, wyrzuconych, podróżników, poszukiwaczy. Bagaże i tożsamość ich właścicieli - wielki temat XX i XXI wieku.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
XIV Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski
Jeden z najważniejszych, polskich festiwali teatralnych, w tym ...
Lubliner Festival — I Festiwal Kultury Żydowskiej
Lubliner Festival to projekt, którego zadaniem jest wypełnienie ...
Damy radę z kulturą
Już ponad pół roku nie mamy łatwego dostępu do teatru w ...
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...