Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.11.2013 A A A
Znana podróżniczka w nowej odsłonie
INFORMACJA PRASOWA

„Baśnie dla dzieci i dorosłych” to pierwsza książka podróżniczki skierowana do najmłodszych, choć również dorośli czytelnicy mogą się z niej wiele nauczyć. Zbiór baśni autorstwa Beaty Pawlikowskiej ukaże się 20 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Beata Pawlikowska słynie nie tylko z imponujących wypraw w najdalsze zakątki świata, ale również z wyjątkowego, pozytywnego podejścia do życia, którym zaraża swoich czytelników. Tym razem zwraca się do dzieci i młodzieży, dla których przygotowała trzy długie baśnie, z których każda zawiera morał.

 

Barwną narrację podróżniczka prowadzi w formie dialogu ze swoim kotem Krzysiem Kolumbem, który w magiczny sposób staje się współautorem książki. Bohaterami są takie postacie jak Złoty Ptak, Waleczny Groszek i Indianka o imieniu Leśny Dzwonek. Ich przygody, dylematy i wybory pokazują, że tylko żyjąc uczciwie i w zgodzie z naturą, można osiągnąć prawdziwe szczęście.

 

Jak pisze Beata Pawlikowska, proste rzeczy wymagają wielkiej odwagi. Czasem warto się jednak na nią zdobyć, aby dokonać w swoim życiu wielkiej zmiany. Podróżniczka uczy też szacunku do świata przyrody i promuje zdrowy, świadomy styl życia. Choć książka napisana jest językiem przystępnym nawet dla najmłodszych, zawarte w niej przesłanie może zainspirować również dorosłych czytelników.

 

Nakładem Wydawnictwa G+J Książki 6 listopada ukaże się również audiobook „Baśnie dla dzieci i dorosłych” czytany przez Beatę Pawlikowską.

 

O autorce:
Beata Pawlikowska - pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Delegacja leśnych mieszkańców rusza na ocalenie klimatu!
Kiedy zmiany klimatyczne nadchodzą wielkimi krokami, czas na ...
Kino w Trampkach w domu i na wakacjach
Instytut Kultury Miejskiej ponownie jest partnerem Festiwalu ...