Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.11.2013 A A A
Znana podróżniczka w nowej odsłonie
INFORMACJA PRASOWA

„Baśnie dla dzieci i dorosłych” to pierwsza książka podróżniczki skierowana do najmłodszych, choć również dorośli czytelnicy mogą się z niej wiele nauczyć. Zbiór baśni autorstwa Beaty Pawlikowskiej ukaże się 20 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki.


Beata Pawlikowska słynie nie tylko z imponujących wypraw w najdalsze zakątki świata, ale również z wyjątkowego, pozytywnego podejścia do życia, którym zaraża swoich czytelników. Tym razem zwraca się do dzieci i młodzieży, dla których przygotowała trzy długie baśnie, z których każda zawiera morał.

 

Barwną narrację podróżniczka prowadzi w formie dialogu ze swoim kotem Krzysiem Kolumbem, który w magiczny sposób staje się współautorem książki. Bohaterami są takie postacie jak Złoty Ptak, Waleczny Groszek i Indianka o imieniu Leśny Dzwonek. Ich przygody, dylematy i wybory pokazują, że tylko żyjąc uczciwie i w zgodzie z naturą, można osiągnąć prawdziwe szczęście.

 

Jak pisze Beata Pawlikowska, proste rzeczy wymagają wielkiej odwagi. Czasem warto się jednak na nią zdobyć, aby dokonać w swoim życiu wielkiej zmiany. Podróżniczka uczy też szacunku do świata przyrody i promuje zdrowy, świadomy styl życia. Choć książka napisana jest językiem przystępnym nawet dla najmłodszych, zawarte w niej przesłanie może zainspirować również dorosłych czytelników.

 

Nakładem Wydawnictwa G+J Książki 6 listopada ukaże się również audiobook „Baśnie dla dzieci i dorosłych” czytany przez Beatę Pawlikowską.

 

O autorce:
Beata Pawlikowska - pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń i odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”.  Autorka kilkunastu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że te cechy pozwalają spełnić wszystkie marzenia, a jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...