Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.11.2013 A A A
Aktywne ma 9 lat
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA

Radio Aktywne najstarsza akademicka rozgłośnia w stolicy w koncertowym klimacie obchodzić będzie 9. rok istnienia. Podczas koncertów urodzinowych, które odbędą się 7 grudnia w warszawskim kosmos kosmos przy ul. Koszykowej 55 wystąpią znakomitości polskiej sceny alternatywnej, znanej w warszawskim środowisku. Kulturownia.pl objęła imprezę urodzinową swoim patronatem.


Impreza zacznie się  koncertem zwycięzcy konkursu na zespół urodzinowy RAdia (wybrany przez internautów), później na scenie wystąpi Bobby The Unicorn, znakomity songwriter ze świetnym zmysłem muzycznym ale i poczuciem humoru. Crab Invasion, młody, świetnie rokujący zespół zagra na urodzinach stacji i będzie to jeden z przystanków w ich trasie koncertowej w której promują swój debiut wydawniczy, płytę „Trespass”. Ponadto zapowiadają się również niespodzianki muzyczne. Na scenie pojawią się muzycy zaprzyjaźnieni ze stacją. Lienup nie jest jeszcze zamknięty, nie długo zostanie potwierdzony jeszcze jeden artysta. Podczas afterparty grać będzie DJ Angry Bears.

 

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

BOBBY THE UNICORN
To solowy projekt pochodzącego z malowniczego podlasia Darka Dąbrowskiego (StraightMinds), jego założeniem jest muzyka wolna i niczym nie ograniczana. Bobby ma na swoim koncie epkę „The Bravery”, na której znalazły się utwory zarejestrowane m.in. bez użycia metronomu, nagrywane na instrumentach i urządzeniach z lat 50, 60,70 i 80.

 

CRAB INVASION
Wyjątkowy zespół na polskiej scenie niezależnej - oprócz niewymuszonej, bezpretensjonalnej energii i luzu, wyróżniają się niezwykłą dbałością o melodie i niebanalnym podejściem do harmonii. W listopadzie tego roku wydali swój debiutancki krążek zatytułowany „Trespass” i wyruszają w trasę koncertową. Jednym z przystanków będą urodziny naszej stacji.

 

Angry Bears
Przygodę z klubowym graniem zaczynał w 2001 w legendarnej Radiostacji, pod czujnym okiem Pawła Sity. Od tego czasu grał w wielu polskich i zagranicznych klubach, jak np. w berlińskim Tresorze. Pod różnymi pseudonimami i w różnych składach grał techno, drum`n`bass, free improv, breakcore a nawet muzykę poważną. Współpracował m.in. z Turning Sound, Glissandem, Programem II Polskiego Radia. Od ponad roku zafascynowany muzyką taneczną wychodzącą wprost ze swoich etnicznych korzeni, zgłębia brzmienia tropical bassu, moombahtonu, zouk bassu czy twerku. Jest autorem bloga ZoukBass.pl i cotygodniowej audycji Angry Bears w Radiu Aktywnym (sobota, godz. 19:00).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...