Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.11.2013 A A A
Soundgarden jedną z gwiazd Life Festival Oświęcim 2014
TOMASZ ŁUKASZEWSKI
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Soundgarden

Organizatorzy Life Festivalu w Oświęcimiu poinformowali, że jedną z gwiazd przyszłorocznej edycji imprezy będzie amerykańska formacja Soundgarden. Muzycy pochodzący z Seattle wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Koncert odbędzie się 27 czerwca 2014 roku na stadionie MOSIR w Oświęcimiu.


Chociaż informacja o występie legendarnej formacji zelektryzował fanów z całej Polski, to grupa na wstępie zaliczyła wielki nietakt. Na oficjalnym fanpage Soudngarden pojawiła się informacja o występie nie w Oświęcimiu, a w Auschwitz. Po protestach fanów sprawę wyjaśniono.

 

"Soundgarden to amerykańska grupa muzyczna, założona w roku 1984 w Seattle, przez wokalistę i gitarzystę Chrisa Cornella, gitarzystę prowadzącego Kima Thayila i basistę Hiro Yamamoto, należąca wraz z Nirvaną, Pearl Jam i Alice in Chains do tzw. "Wielkiej czwórki z Seattle". Zespół identyfikowany jest z nurtem grunge, czerpiący jednak inspirację z tradycji muzycznej zespołów garażowych lat sześćdziesiątych, szeroko pojętego rocka psychodelicznego a także muzyki heavy metalowej spod znaku Black Sabbath. Pierwsze cztery płyty utrzymane są w stylu heavy metalu, na 2 ostatnich zespół pokazał łagodniejsze i melodyjniejsze oblicze, kierując się w stronę bardziej alternatywnego brzmienia. Muzyka grupy opiera się na ciężkich riffach gitarowych Kima Thayila, wysokim śpiewie Chrisa Cornella i gęstej grze sekcji rytmicznej. Grupa była jednym z kilku zespołów grunge, która podpisała kontrakt z wytwórnią Sub Pop. Soundgarden jest także pierwszym zespołem który podpisał kontrakt z wytwórnią A&M Records w 1988 roku. Zespół był jednym z największych popularyzatorów muzyki grunge na początku lat dziewięćdziesiątych. Zespół został sklasyfikowany na 14 miejscu, na liście 100 greatest hard rock artists.Ponadto, Soundgarden znalazł się na 2 miejscu w plebiscycie na "Najcięższy zespół w historii" magazynu "Revolver"."*

 

W przyszłym roku roku podczas Life Festival Oświęcim po raz pierwszy odbędą się dwa koncerty z gwiazdą dużego formatu. Nie znamy jeszcze nazwy drugiego zespołu. Do tej pory podczas festiwalu wystąpili: Stinga (2013), Petera Gabriela (2012), Jamesa Blunta (2011), Matisyahu (2011) i Raya Wilsona (2010, 2013). Obok nich wystąpiły również rodzime gwiazdy takie, jak: Perfect, Brodka, Voo Voo, Varius Manx, T.Love, Blue Cafe, Dżem, Kroke oraz Anna Maria Jopek.

 

Piąta edycja festiwalu odbędzie się w dniach 25-28 czerwca. Bilety na imprezę trafią do sprzedaży w środę, 20 listopada.

 

*Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Soundgarden

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Kazik śpiewa o wolności i sprawiedliwości!
Legendarny polski wokalista, Kazik Staszewski, przedstawia utwór ...
SINGER JAZZ FESTIVAL
W tym roku posłuchamy Włodka Pawlika, FrancescoBruno, Liudasa ...
Kazik Staszewski autorem piosenki do filmu „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy"
Legendarny artysta polskiej sceny muzycznej, Kazik Staszewski, ...
CIRYAM prezentuje "Noc" singiel i nowy klip zapowiada nadchodzący album
Grupa Ciryam zaprezentowała singiel zatytułowany "Noc". Utwór ...