Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.11.2013 A A A
Już w sprzedaży najnowsza książka Jarosława Sokoła
INFORMACJA PRASOWA

Jest już do nabycia w księgarniach kolejna część bestsellerowej serii „Czas honoru”, autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu telewizyjnego. Wątki w CZAS HONORU. POŻEGNANIE Z WARSZAWĄ (Wydawnictwo Zwierciadło) obejmują okres Powstania Warszawskiego i nie znalazły się w serialu.


Seria opowiada o  losach czterech cichociemnych zrzuconych na teren okupowanej Polski: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem.

 

"Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą" opisuje losy głównych bohaterów podczas Powstania Warszawskiego. Armia Krajowa rozpoczyna przygotowania do powstania. Czterej „cichociemni” – Janek Markiewicz, Bronek Woyciechowski oraz bracia Michał i Władek Konarscy nieustannie prowadzą walkę z niemieckim okupantem. Jednak sami znajdują się w coraz większym niebezpieczeństwie – Lars Rainer, szef warszawskiego Gestapo, nadal podąża ich śladem. Równie groźny okazuje się nowy wróg bohaterów – sowiecki oficer Sorokin. Walka z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni Powstania Warszawskiego, rzeź Woli, tragiczny koniec polskiej stolicy – wątki te nie znalazły się w telewizyjnym serialu. Znajdziecie je w książce.

 

Jarosław Sokół – ur. w 1960 w Świnoujściu. Prozaik i scenarzysta. Autor zbioru opowiadań Wielkie rzeczy, licznych scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz bestsellerowych powieści: Czas Honoru i Czas Honoru. Przed Burzą.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...