Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.11.2013 A A A
Już w sprzedaży najnowsza książka Jarosława Sokoła
INFORMACJA PRASOWA

Jest już do nabycia w księgarniach kolejna część bestsellerowej serii „Czas honoru”, autorstwa Jarosława Sokoła – scenarzysty popularnego serialu telewizyjnego. Wątki w CZAS HONORU. POŻEGNANIE Z WARSZAWĄ (Wydawnictwo Zwierciadło) obejmują okres Powstania Warszawskiego i nie znalazły się w serialu.


Seria opowiada o  losach czterech cichociemnych zrzuconych na teren okupowanej Polski: egzekutora Bronka Woyciechowskiego, fałszerza dokumentów Janka Markiewicza, oficera wywiadu Michała Konarskiego oraz jego brata Władka, szefa komórki łączności z Londynem.

 

"Czas honoru. Pożegnanie z Warszawą" opisuje losy głównych bohaterów podczas Powstania Warszawskiego. Armia Krajowa rozpoczyna przygotowania do powstania. Czterej „cichociemni” – Janek Markiewicz, Bronek Woyciechowski oraz bracia Michał i Władek Konarscy nieustannie prowadzą walkę z niemieckim okupantem. Jednak sami znajdują się w coraz większym niebezpieczeństwie – Lars Rainer, szef warszawskiego Gestapo, nadal podąża ich śladem. Równie groźny okazuje się nowy wróg bohaterów – sowiecki oficer Sorokin. Walka z komunistyczną agenturą, euforia pierwszych dni Powstania Warszawskiego, rzeź Woli, tragiczny koniec polskiej stolicy – wątki te nie znalazły się w telewizyjnym serialu. Znajdziecie je w książce.

 

Jarosław Sokół – ur. w 1960 w Świnoujściu. Prozaik i scenarzysta. Autor zbioru opowiadań Wielkie rzeczy, licznych scenariuszy filmowych i telewizyjnych oraz bestsellerowych powieści: Czas Honoru i Czas Honoru. Przed Burzą.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...