Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 29.11.2013 A A A
Głośna powieść science-fiction już wkrótce w Polsce
INFORMACJA PRASOWA

Już wkrótce Wydawnictwo Papierowy Księżyc opublikuje głośną powieść "Silos" Hugha Howeya. Książka wdarł się na prestiżową listę bestsellerów New York Timesa, a prawa wydawnicze do powieści zostały sprzedane do ponad 20 krajów.


Historia tej książki jest niezwykła. Nieznany nikomu autor - Hugh Howey - opublikował na własny rachunek kilka opowiadań ze świata Silosu w formie e-booków. Nieoczekiwanie zyskały one tak wielką popularność, że przyciągnęły uwagę największych wydawców amerykańskich. Dzięki temu, wkrótce po ukazaniu się drukiem, "Silos" wdarł się na prestiżową listę bestsellerów New York Timesa, a prawa wydawnicze do powieści zostały sprzedane do ponad 20 krajów. Po wielkim sukcesie wydawniczym, prawa do sfilmowania “Silosu” zakupił Ridley Scott, reżyser znanych klasyków, takich jak "Obcy" czy "Łowca androidów".

 

Hugh Howey "Silosem" stworzył nowy klasyk literatury science-fiction! Porywająca fabuła i pełna detali proza wciągnie cię momentalnie i sprawi, że poczujesz się jakbyś sam znajdował się z bohaterami w głębi silosu. Tylko w przeciwieństwie do nich nie musisz  się spieszyć, aby go opuścić.
Ernest Cline, autor bestselleru Player One

 

Trzymające w napięciu, zmuszające do myślenia i zapadające w pamięć... Jedno z arcydzieł dystopii na równi z "Rokiem 1984" czy "Nowym wspaniałym światem".
Daily Express

 

Fabuła:
W przyszłości, gdy Ziemia stała się toksycznym pustkowiem, przetrwać zdołała ledwie garstka ludzi, zamieszkujących gigantyczny podziemny silos. Odcięci od świata zewnętrznego, wiodą życie pełne nakazów i zakazów, sekretów i kłamstw. By przeżyć, muszą ściśle przestrzegać pewnych zasad. Niektórzy jednak się na to nie godzą. Ci stanowią największe zagrożenie – mają czelność marzyć i śnić, zarażać innych swoim optymizmem. Czeka ich prosta i zabójcza kara: zostaną wypuszczeni na zewnątrz. Jules jest jedną z takich osób. Być może już ostatnią.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...