Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 02.12.2013 A A A
Rusza europejska trasa koncertowa Alexandry Strunin
INFORMACJA PRASOWA

W grudniu rozpocznie się europejska trasa koncertowa Alexandry Strunin. Artystka zaprezentuje utwory, które znalazły się na nowo wydanej EP-ce „Stranger”, a także po raz pierwszy wykona przed publicznością piosenki wchodzące w skład płyty, która trafi do sklepów na początku 2014 r. W pierwszej kolejności Alexandra Strunin wystąpi w Warszawie, Poznaniu oraz Londynie, gdzie na scenie towarzyszyć jej będzie Scanner – artysta mający na koncie wspólne projekty z takimi gwiazdami jak Radiohead.


Wraz z wydaniem EP-ki „Stranger” i zaplanowaniem europejskiej trasy koncertowej, Alexandra Strunin powraca na muzyczną scenę. Artystka zrywa z lekkim, tanecznym popem, w którego konwencji zadebiutowała jako nastolatka, i oferuje słuchaczom ambitny autorski materiał, łączący elektronikę z elementami jazzu, psychodeliki, operowego śpiewu i muzyki etnicznej. Strunin zniknęła na kilka lat, w tym czasie ukończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych, zaczęła pisać teksty i muzykę do utworów, które znajdą się na zaplanowanej na początek 2014 r. płycie  „Viscera”. Zarówno w dźwiękach z minialbumu „Stranger”, jak i na teledysku do tytułowej piosenki, można rozpoznać inspirację artystki różnymi obszarami sztuki: teatrem, literaturą, filmem.

 

Jeszcze w tym roku artystka zaplanowała dwa występy. 19 grudnia trasę zainauguruje koncert w warszawskim klubie WATCHme. Dwa dni później, 21 grudnia Strunin pojawi się w Poznaniu w klubie Cafe-Mięsna.

 

7 lutego 2014 r. artystka zaprezentuje swój nowy materiał w Londynie w Hoxton Square. Wystąpi z Robinem Rimbaudem, który będzie jej towarzyszyć również na kolejnych europejskich scenach. Robin Rimbaud aka Scanner to niezwykle doświadczony muzyk, pracujący przy bardzo różnorodnych projektach. Tworzył muzykę filmową, do sztuk teatralnych oraz przedstawień baletowych, współpracował z kompozytorami i muzykami takiego formatu, jak Radiohead, czy Bryan Ferry. W roku 2004 jego praca „Sound Surface” znalazła się jako pierwsza z dziedziny dźwięku w Tate Modern. Jednak, jak mówi sam Rimbaud, w jego karierze dotychczas brakowało bezpośredniej współpracy z wokalistką.

 

Od razu, kiedy poznałem Alexandrę, zaczęliśmy rozmawiać o możliwości wspólnego tworzenia muzyki. Byłem podekscytowany wizją czegoś magicznego, niezwykle sugestywnego, co wyraziło by jej silną osobowość i głos w sposób filmowy, niemalże epicki – mówi Scanner.

 

Kolejne miejsca koncertów zostaną ogłoszone wkrótce, wiadomo już, że jednym z punktów trasy będzie Moskwa.

 

19 grudnia, godz. 21.00
ALEXANDRA STRUNIN – koncert premierowy
WATCHme Club, Warszawa

 

21 grudnia 2013, godz. 19
ALEXANDRA STRUNIN LIVE ACT
Klub Cafe-Mięsna, Poznań

 

7 lutego 2014, godz. 19:30
ALEXANRA STRUNIN + SCANNER + SPECIAL GUESTS
Hoxton Square, Londyn

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Paweł Górniak z prestiżową nagrodą Hollywood Music in Media Award
Młody kompozytor muzyki filmowej otrzymał prestiżową nagrodę ...
CeZik powraca z nowym singlem!
Cezik powraca z nowym singlem i płytą. Piosenka nazywa się ...
Święto jazzu we Wrocławiu
Przed nami święto jazzu we Wrocławiu! 16 listopada rusza Jazztopad ...
RAWA BLUES FESTIVAL Z EUROPEJSKĄ NOMINACJĄ!
Śląski festiwal znalazł się w gronie nominowanych do tegorocznych ...