Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.12.2013 A A A
Poszukiwany finalista Grand Prix FOTOFESTIWAL 2014
INFORMACJA PRASOWA / REDAKCJA

Trwa otwarty nabór projektów do Grand Prix Fotofestiwal 2014, kolejnej edycji konkursu, w którym nagradzani są artyści o wyjątkowej osobowości i projekty prezentujące odważne wizje. Nagroda przyznawana jest od 8 lat, a wystawa prezentowana w wyjątkowych pofabrycznych salach galeryjnych jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń Fotofestiwalu. Wśród nadesłanych zdjęć jury wybierze jednego zwycięzcę i ośmiu finalistów. Zaproszenie skierowane jest do fotografów indywidualnych. Formuła konkursu jest otwarta i nie zakłada ograniczeń tematycznych, wiekowych ani geograficznych.


Prace można przesyłać do 16 grudnia 2013 r. W jury zasiadają międzynarodowi eksperci zajmujący się współczesną fotografią. Główna nagroda to 10.000 zł oraz wystawa podczas Fotofestiwalu, który odbędzie się w dniach 5-15.06.2014 r. w Łodzi.

 

Spotkania, wystawy w całym mieście, dyskusje o fotografii, wyjątkowi ludzi, niezwykłe industrialne przestrzenie – FOTOFESTIWAL to miejsce spotkań dla wszystkich, dla których fotografia jest sposobem na życie.

 

FOTOFESTIWAL jest jednym z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Ponad 50 wystaw w różnych częściach miasta, spotkania, przegląd portflolio, warsztaty i pokazy slajdów – wszystko to co roku przyciąga do Łodzi niemal 20.000 widzów z całego świata.

 

Do współpracy z FOTOFESTIWALEM zapraszamy uznanych kuratorów świata sztuki. Na zamówienie festiwalu przygotowują wystawy analizujące najciekawsze tematy współczesnej fotografii. Oprócz kuratorskich interpretacji można zobaczyć wystawy indywidualne i coroczną prezentację finalistów nagrody Grand Prix Fotofestiwal. Niepowtarzalny charakter FOTOFESTIWAL zawdzięcza wydarzeniom towarzyszącym, centrum festiwalowemu, a przede wszystkim publiczności co roku szukającej nowych inspiracji i doświadczeń. Podczas FOTOFESTIWALU rozmawiamy o fotografii, szukamy alternatywnych sposobów jej prezentowania i tworzymy przestrzeń do spotkania.

 

FOTOFESTIWAL jest inicjatorem i liderem Photo Festival Union – Unii Europejskich Festiwali Fotografii oraz członkiem międzynarodowego stowarzyszenia Festival of Light. Dzięki temu prowadzi współpracę z największymi wydarzeniami fotograficznymi na świecie.

 

NAGRODY
– 10.000 zł – NAGRODA GŁÓWNA
– wystawa finalistów podczas FOTOFESTIWALU w Łodzi (20.000 widzów)
– pokazy slajdów finalistów podczas międzynarodowych festiwali fotografii m.in.: FORMAT International Festival of Photography in Derby (Anglia), Encontros da Imagem, Braga (Portugalia), Photoireland, Dublin (Irlandia), Photoville (Nowy Jork)– specjalne wyróżnienie GUP Magazine – publikacja portfolio w internetowej wersji magazynu (25.000 widzów miesięcznie)

 

JURY
- Peggy Sue Amison, dyr. art. Sirius Arts Center, Cobh, Irlandia
- Krzysztof Candrowicz, dyrektor FOTOFESTIWALU
- Louise Clements, dyrektor artystyczna centrum sztuki QUAD i FORMAT International Festival of Photography, Wielka Brytania
- Claudia Hinterseer, niezależna konsultantka i producentka projektów fotograficznych, Holandia
- Adam Mazur, kurator, redaktor naczelny magazynu „SZUM”
- Rafał Milach, fotograf, współzałożyciel kolektywu Sputnik
- Marta Szymańska, dyrektor programowa FOTOFESTIWALU
- Jakub Śwircz, kurator i wykładowca
- Erik Vroons, redaktor magazynu „GUP”, Holandia

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Bezcenny obraz polskiego surrealisty na wystawie
W ostatnich dwóch latach aukcyjny obrót pracami Marka Włodarskiego ...
Emilia Orzechowska i Bogna Świątkowska kuratorkami 13. edycji festiwalu NARRACJE
13. edycja festiwalu NARRACJE odbędzie się w listopadzie 2022 ...
Mur, który znika. Interaktywna instalacja w Poznaniu, Gdańsku i Warszawie
„Znikający mur" to interaktywna instalacja, która w sierpniu ...