Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 05.12.2013 A A A
„Mixed Media” - „niewyprany z emocji” wernisaż Joanny Sowińskiej w pralni- galerii „Czysta sztuka”!
INFORMACJA PRASOWA
Materiał prasowy

Już 7 grudnia o godz. 18.00 w pralni - galerii „Czysta sztuka” przy ul. Radwańskiej 28 w Łodzi (wejście od Stefanowskiego) odbędzie się wystawa prac Joanny Sowińskiej pt. „Mixed Media”. Autorka - absolwentka PWSTiTV w Łodzi pokaże głównie portrety kobiet. Zszywając ze sobą różne konteksty, estetyki i techniki artystka zaprezentuje oryginalną i poruszającą do szpiku kości galerię portretu.


Joanna Sowińska ukończyła animację oraz efekty specjalne na wydziale operatorskim w łódzkiej filmówce w 2011 r. Zamiast animacji komputerowej woli tradycyjne techniki -  poklatkową animację lalkową lub rysunkową. Wybiera proste narzędzia: farba, długopis, kredka, bo to przecież nie narzędzia są kreatorem, ale wyobraźnia.

 

Jej wizje to inspirowane gotykem, secesją, polską i meksykańską sztuką ludową, a także komiksem i popkulturą portrety kobiet rozdartych między światłem i mrokiem, ciałem i duszą, prawdą a iluzją. Forma portretów też jest zbudowana na pewnym pęknięciu...  farby i algorytmu, bo choć większość prac to akwarele, to jednak wiele z nich autorka poddała obróbce graficznej używając odpowiednich programów komputerowych. W miękką kolorystykę błękitów, fioletu i różu  wprowadziła mroczną, drapieżną kreskę, poruszającą i niepokojącą, jakby te wszystkie twarze miały jakieś drugie, trzecie dno, sięgające do podświadomości popkultury.

 

Joanna Sowińska zafascynowana jest także teatrem. Scenografia, lalki, kostiumy...to również dobre pole do popisu dla jej licznych talentów, które z pasją wykorzystuje też w celach użytkowych, projektując materiały reklamowe dla sklepów alternatywnych.

 

Wszystko, co tworzy, wyrasta z jej wyobraźni, w której wymiksowane są symbole i znaki różnych kultur i estetyk, ale nie ma najmniejszej wątpliwości, że „w tym szaleństwie jest metoda”!

 

Zapraszamy na portretowe szaleństwo do „Czystej sztuki” 7 grudnia o godz. 18.00!

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...