Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.12.2013 A A A
Night of the Proms po raz pierwszy w Polsce
Źródło: http://tixar.pl
Fot. Materiał prasowy

Night of the Proms jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez muzycznych w Europie. Od 1985 roku przyciągnęła na widownię ponad 8 milionów osób. Po raz pierwszy w historii ta impreza muzyczna będzie zorganizowana w Polsce.


Koncert Night of the Proms to połączenie muzyki pop i klasycznej. Największe gwiazdy sceny muzycznej śpiewają swoje hity przy akompaniamencie orkiestry. Wydarzenie muzyczne do tej pory organizowane było głównie w krajach Europy Zachodniej, ale tym razem to właśnie Polska będzie gospodarzem tego prestiżowego koncertu. Na scenie łódzkiej Atlas Areny zobaczymy między innymi takie gwiazdy jak: Amy Macdonald, Coolio, OMD, John Miles, LeDiv4S oraz Natalia Kukulska. Organizatorzy imprezy prawdopodobnie nie ujawnili jeszcze nazwisk wszystkich gwiazd, które mają się zjawić na koncercie. Ta unikalna impreza, wymyślona i stworzona przez dwóch Belgów, początkowo była traktowana bardziej jako lokalne wydarzenie. Przełom nastąpił w roku 1995, kiedy to w ramach Night of the Proms odbyło się aż 20 koncertów. Od tej pory popularność wydarzenia rośnie, o czym dziś świadczy miano światowej imprezy muzycznej.

 

Koncerty Night of the Proms mają wspólną cechę - łączą pop z muzyką symfoniczną w tak widowiskowy sposób, w jaki muzyka klasyczna praktycznie nigdy nie jest prezentowana. Proms to imprezy za każdym razem wyjątkowe, z innymi gwiazdami i unikalnym repertuarem, którego nie da się usłyszeć nigdzie indziej.

 

Koncert Night of the Proms:
22 marca 2014 – Łódź, Atlas Arena

 

tixar.pl - partner portalu Kulturownia.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Trzydzieści pięć lat działalności zespołu Hunter
Hunter zaprasza do Krakowa na koncert z okazji XXXV lecia działalności ...
Sarsa autorką muzyki do JAK ZOSTAĆ GWIAZDĄ!
Sarsa, jedna z najoryginalniejszych polskich artystek, autorką ...
Tanki – singiel Pawła Tura zapowiadający jego solowy album
Paweł Tur, dotychczas lider rockowego zespołu Centrala57, pierwszym ...
„Korsarz” wraca do Warszawy
Po 150 latach nieobecności, 20 marca 2020 roku powraca na scenę ...