Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.12.2013 A A A
Night of the Proms po raz pierwszy w Polsce
Źródło: http://tixar.pl
Fot. Materiał prasowy

Night of the Proms jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych imprez muzycznych w Europie. Od 1985 roku przyciągnęła na widownię ponad 8 milionów osób. Po raz pierwszy w historii ta impreza muzyczna będzie zorganizowana w Polsce.


Koncert Night of the Proms to połączenie muzyki pop i klasycznej. Największe gwiazdy sceny muzycznej śpiewają swoje hity przy akompaniamencie orkiestry. Wydarzenie muzyczne do tej pory organizowane było głównie w krajach Europy Zachodniej, ale tym razem to właśnie Polska będzie gospodarzem tego prestiżowego koncertu. Na scenie łódzkiej Atlas Areny zobaczymy między innymi takie gwiazdy jak: Amy Macdonald, Coolio, OMD, John Miles, LeDiv4S oraz Natalia Kukulska. Organizatorzy imprezy prawdopodobnie nie ujawnili jeszcze nazwisk wszystkich gwiazd, które mają się zjawić na koncercie. Ta unikalna impreza, wymyślona i stworzona przez dwóch Belgów, początkowo była traktowana bardziej jako lokalne wydarzenie. Przełom nastąpił w roku 1995, kiedy to w ramach Night of the Proms odbyło się aż 20 koncertów. Od tej pory popularność wydarzenia rośnie, o czym dziś świadczy miano światowej imprezy muzycznej.

 

Koncerty Night of the Proms mają wspólną cechę - łączą pop z muzyką symfoniczną w tak widowiskowy sposób, w jaki muzyka klasyczna praktycznie nigdy nie jest prezentowana. Proms to imprezy za każdym razem wyjątkowe, z innymi gwiazdami i unikalnym repertuarem, którego nie da się usłyszeć nigdzie indziej.

 

Koncert Night of the Proms:
22 marca 2014 – Łódź, Atlas Arena

 

tixar.pl - partner portalu Kulturownia.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
CHELSEA zagra u Pameli
W poniedziałek (23.09.2019) w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela ...
Ale pinkno ta piosynka była: Pieśni z podramowskiej wsi
Tradycja kilku pokoleń śpiewających kobiet i jedna ich ...
Młody Duch Tańca – projekt taneczny
„Młody Duch Tańca” to polsko-japoński projekt taneczny, ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...