Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.12.2013 A A A
Wygraj wspomnienia z teatru i planu filmowego znanej polskiej aktorki
REDAKCJA

„Jak w życiu. Felietony” to pierwsza książka Barbary Bursztynowicz, w której znana aktorka opisuje swoje życie codzienne, marzenia, minione chwile i niełatwą często pracę. Zbiór felietonów ukazał się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki, a od dzisiaj jest również nagrodą w naszym konkursie.


Osoby, które chcą wygrać książkę powinny zapoznać się z naszym regulaminem oraz odpowiedzieć na następujące pytanie: jaką nazwę nosił kabaret lityczny, który m.in. z mężem Jackiem Bursztynowiczem tworzyła pani Barbara. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 23 grudnia pod adresem mailowym: promocja@kulturownia.pl. Wśród osób, które nadeślą poprawną odpowiedź zostaną rozlosowane dwie książki.

 

O tym, że zostanie aktorką, Barbara Bursztynowicz zadecydowała jeszcze jako mała dziewczynka. To wspomnienie z najmłodszych lat otwiera przepełniony nostalgią, ale i wyjątkowym optymizmem, zbiór felietonów zatytułowany „Jak w życiu”.

 

Barbara Bursztynowicz opowiada barwne anegdoty z planu filmowego i opisuje trudności, jakie napotykała, grając w teatrze. Kulisy jej pracy zawodowej przeplatają się ze scenami z życia prywatnego i rodzinnego, wspomnieniami bliskich ludzi. Uzupełnieniem tych opisów są osobiste obserwacje autorki. Jedne z tych historii bawią, inne wzruszają, niektóre skłaniają do refleksji – całkiem jak w życiu.

 

Każdy z felietonów można czytać osobno, jednak tylko razem tworzą pełny i interesujący obraz życia i przemyśleń Barbary Bursztynowicz. Książkę zilustrowała swoimi rysunkami córka autorki – Małgorzata Bursztynowicz.

 

O autorce:
Barbara Bursztynowicz – urodziła się 27 stycznia 1954 roku w Bielsku-Białej. W 1977 roku ukończyła wydział aktorski w warszawskiej PWST. Zadebiutowała rolą Kati w  „Barbarzyńcach” Gorkiego w reżyserii A. Bardiniego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Potem przez wiele lat związana była z warszawskim teatrem „Ateneum”, w którym zagrała m. in.: Ofelię w "Hamlecie" Szekspira, Zosię Plejtus w „Matce” Witkacego, Lady Croom w „Arkadii” Stopparda i inne znaczące role. Występowała także w filmach, m.in.:. w „Klinczu” Andrejewa jako Bożena, w „Obronie własnej” Kamińskiego jako Dorota, czy jako Małgorzata w „Roślinach trujących” Glińskiego. Jej dorobek w teatrze telewizji to m.in.: Ismena w „Antygonie” Sofoklesa, Desiree  „Chorobie młodości” Brucknera, Łucja w „Piraniach” Orłosia.

 

Przez pewien czas pisała felietony do dodatku telewizyjnego Polska the Times. Wielką popularność przyniosła jej rola Elżbiety w telenoweli „Klan”. Ostatnio Barbarę Bursztynowicz można było oglądać w teatrze „Komedia” w Warszawie w roli Ruth w sztuce Firtha „Dziewczyny z kalendarza”  i w roli Barbary w „Furiach” Szczygielskiego.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...