Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.12.2013 A A A
Wygraj wspomnienia z teatru i planu filmowego znanej polskiej aktorki
REDAKCJA

„Jak w życiu. Felietony” to pierwsza książka Barbary Bursztynowicz, w której znana aktorka opisuje swoje życie codzienne, marzenia, minione chwile i niełatwą często pracę. Zbiór felietonów ukazał się 6 listopada nakładem Wydawnictwa G+J Książki, a od dzisiaj jest również nagrodą w naszym konkursie.


Osoby, które chcą wygrać książkę powinny zapoznać się z naszym regulaminem oraz odpowiedzieć na następujące pytanie: jaką nazwę nosił kabaret lityczny, który m.in. z mężem Jackiem Bursztynowiczem tworzyła pani Barbara. Na poprawne odpowiedzi czekamy do 23 grudnia pod adresem mailowym: promocja@kulturownia.pl. Wśród osób, które nadeślą poprawną odpowiedź zostaną rozlosowane dwie książki.

 

O tym, że zostanie aktorką, Barbara Bursztynowicz zadecydowała jeszcze jako mała dziewczynka. To wspomnienie z najmłodszych lat otwiera przepełniony nostalgią, ale i wyjątkowym optymizmem, zbiór felietonów zatytułowany „Jak w życiu”.

 

Barbara Bursztynowicz opowiada barwne anegdoty z planu filmowego i opisuje trudności, jakie napotykała, grając w teatrze. Kulisy jej pracy zawodowej przeplatają się ze scenami z życia prywatnego i rodzinnego, wspomnieniami bliskich ludzi. Uzupełnieniem tych opisów są osobiste obserwacje autorki. Jedne z tych historii bawią, inne wzruszają, niektóre skłaniają do refleksji – całkiem jak w życiu.

 

Każdy z felietonów można czytać osobno, jednak tylko razem tworzą pełny i interesujący obraz życia i przemyśleń Barbary Bursztynowicz. Książkę zilustrowała swoimi rysunkami córka autorki – Małgorzata Bursztynowicz.

 

O autorce:
Barbara Bursztynowicz – urodziła się 27 stycznia 1954 roku w Bielsku-Białej. W 1977 roku ukończyła wydział aktorski w warszawskiej PWST. Zadebiutowała rolą Kati w  „Barbarzyńcach” Gorkiego w reżyserii A. Bardiniego w Teatrze Powszechnym w Warszawie. Potem przez wiele lat związana była z warszawskim teatrem „Ateneum”, w którym zagrała m. in.: Ofelię w "Hamlecie" Szekspira, Zosię Plejtus w „Matce” Witkacego, Lady Croom w „Arkadii” Stopparda i inne znaczące role. Występowała także w filmach, m.in.:. w „Klinczu” Andrejewa jako Bożena, w „Obronie własnej” Kamińskiego jako Dorota, czy jako Małgorzata w „Roślinach trujących” Glińskiego. Jej dorobek w teatrze telewizji to m.in.: Ismena w „Antygonie” Sofoklesa, Desiree  „Chorobie młodości” Brucknera, Łucja w „Piraniach” Orłosia.

 

Przez pewien czas pisała felietony do dodatku telewizyjnego Polska the Times. Wielką popularność przyniosła jej rola Elżbiety w telenoweli „Klan”. Ostatnio Barbarę Bursztynowicz można było oglądać w teatrze „Komedia” w Warszawie w roli Ruth w sztuce Firtha „Dziewczyny z kalendarza”  i w roli Barbary w „Furiach” Szczygielskiego.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...
30. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi
Jubileuszowa 30. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i ...