Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.12.2013 A A A
„CZUŁOŚĆ” – SPEKTAKL W TEATRZE WOLANDEJSKIM
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Z okazji nadchodzących Świąt Teatr Wolandejski w Warszawie zaprasza na „Czułość” – refleksyjny spektakl okolicznościowy o odchodzeniu i utracie bliskich oparty na utworach Herberta, Leśmiana, Brzechwy i in.


Boże Narodzenie to okres wypełniony spotkaniami z naszymi najbliższymi przy wigilijnym stole, ale i czas, gdy wspominamy tych, którzy kiedyś przy tym stole zasiadali, jednak już od nas odeszli. Dla wszystkich, którzy w najbliższych dniach oprócz obfitości jedzenia i prezentów, chcieliby doświadczyć refleksyjnego nastroju Świąt, Teatr Wolandejski przygotwał specjalny spektakl pt.

 

„Czułość”. Czwórka aktorów zmierzy się z tematem odchodzenia naszych bliskich, biorąc na warsztat teksty znanych poetów. W przedstawieniu usłyszymy interpretacje utworów m.in. Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana czy Jana Brzechwy.

 

Temat śmierci poruszony jest w spektaklu przede wszystkim z perspektywy żywych, którzy tracą swoich bliskich, opowiadają o ich odchodzeniu i próbują się z nim pogodzić. Słowami wybitnych poetów mówi się o tych trudnych chwilach, które dotykają każdego z nas, bez wyjątku.

 

Chcieliśmy nadać spektaklowi formę mozaiki różnych postaw wobec śmierci i indywidualnych odczuć związanych z przemijaniem, z której każdy oglądający może wyciągnąć trafiający do niego fragment. Wspólnym mianownikiem dla całego przedstawienia jest szeroko rozumiany liryzm – mówi aktorka Agata Maczkowska.

 

Najbliższy spektakl: 21 grudnia 2013 r., godz. 19,
Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5

 

Bilet internetowy – 15 zł
Bilet kupiony na miejscu przed spektaklem – 20 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...