Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.12.2013 A A A
„CZUŁOŚĆ” – SPEKTAKL W TEATRZE WOLANDEJSKIM
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Z okazji nadchodzących Świąt Teatr Wolandejski w Warszawie zaprasza na „Czułość” – refleksyjny spektakl okolicznościowy o odchodzeniu i utracie bliskich oparty na utworach Herberta, Leśmiana, Brzechwy i in.


Boże Narodzenie to okres wypełniony spotkaniami z naszymi najbliższymi przy wigilijnym stole, ale i czas, gdy wspominamy tych, którzy kiedyś przy tym stole zasiadali, jednak już od nas odeszli. Dla wszystkich, którzy w najbliższych dniach oprócz obfitości jedzenia i prezentów, chcieliby doświadczyć refleksyjnego nastroju Świąt, Teatr Wolandejski przygotwał specjalny spektakl pt.

 

„Czułość”. Czwórka aktorów zmierzy się z tematem odchodzenia naszych bliskich, biorąc na warsztat teksty znanych poetów. W przedstawieniu usłyszymy interpretacje utworów m.in. Zbigniewa Herberta, Bolesława Leśmiana czy Jana Brzechwy.

 

Temat śmierci poruszony jest w spektaklu przede wszystkim z perspektywy żywych, którzy tracą swoich bliskich, opowiadają o ich odchodzeniu i próbują się z nim pogodzić. Słowami wybitnych poetów mówi się o tych trudnych chwilach, które dotykają każdego z nas, bez wyjątku.

 

Chcieliśmy nadać spektaklowi formę mozaiki różnych postaw wobec śmierci i indywidualnych odczuć związanych z przemijaniem, z której każdy oglądający może wyciągnąć trafiający do niego fragment. Wspólnym mianownikiem dla całego przedstawienia jest szeroko rozumiany liryzm – mówi aktorka Agata Maczkowska.

 

Najbliższy spektakl: 21 grudnia 2013 r., godz. 19,
Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5

 

Bilet internetowy – 15 zł
Bilet kupiony na miejscu przed spektaklem – 20 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...