Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.12.2013 A A A
Zima z Galerią Sztuki Średniowiecznej MNW
INFORMACJA PRASOWA
Fot. A.Grabska. Źródło: materiał prasowy

Muzeum Narodowe w Warszawie przygotowało bogaty program wydarzeń towarzyszących otwarciu Galerii Sztuki Średniowiecznej po jej całkowitej rearanżacji, skierowany – podobnie jak dotychczasowe oferty edukacyjne instytucji – do szerokiego grona odbiorców. Wśród propozycji znalazły się koncerty muzyki dawnej, wykłady sobotnie, a także cykl czwartkowych spotkań „Średniowiecze o zmroku” i familijne „Średniowieczne Soboty”.


Wykłady wprowadzające, wygłaszane w soboty przez historyków sztuki, zapoznają odwiedzających z burzliwymi dziejami zabytków jednej z najważniejszych kolekcji tego typu w Europie oraz z historią przeobrażeń nowo udostępnionej przestrzeni ekspozycyjnej. Czwartkowe wieczorne spotkania  zatytułowane „Średniowiecze po zmroku“ będą doskonałą okazją do spojrzenia na prezentowane dzieła z wielu perspektyw. Goście biorący udział w wydarzeniach z tego cyklu będą mieli okazję poznać modowe hity wieków średnich, wkroczyć w gorączkę przedświątecznych przygotowań w otoczeniu bożonarodzeniowych przedstawień z epoki, odczytać sekretny szyfr czytelnej setki lat temu symboliki. Zajrzą również do mieszczańskich kamienic i rycerskich zamków, przyjrzą się fascynującym biografiom męczenników, ascetów i władców, zapoznają się z tajnikami konserwacji rzeźb i obrazów – wszystko to w towarzystwie wybitnych specjalistów.

 

Ważny punkt programu stanowi cykl koncertów muzyki dawnej, a także familijne średniowieczne soboty, czyli zebrane pod różnymi hasłami – od „Muzyki anielskiej“ po „Przygodę rycerską“ – wykłady, pokazy i warsztaty. Na nauczycieli czekają warsztaty „Średniowiecze – brutalne, banalne czy mistyczne?” rozwijające umiejętności opisu, analizy i interpretacji dzieł sztuki średniowiecznej; dla grup przedszkolnych i szkolnych MNW organizuje specjalne lekcje muzealne. Przygotowana została również oferta dostosowana do potrzeb gości z dysfunkcjami wzroku i słuchu.

 

Szczegółowy program wydarzeń (do końca maja 2014 roku) znajduje się na stronie internetowej Muzeum w zakładce Edukacja: www.mnw.art.pl.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Dama z gronostajem w Łazienkach Królewskich
To nie żart! Od dziś na ogrodzeniu Muzeum Łazienki Królewskie ...
Kłamstwo Wirus Cywilizacji
W związku z panującą pandemią koronawirusa, Muzeum Niepodległości ...
Klasycy w stolicy – zapraszamy na IV Aukcję Klasyków Współczesności!
Kantor, Tarasin, Niesiołowski, Stryjeńska – te oraz inne ...
40 lat w jeden dzień. Łódź Kaliska zaprasza na Mysią w Warszawie
W 2019 roku przypadało czterdziestolecie działalności grupy ...