Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.01.2014 A A A
„UBU KRÓL, CZYLI POLACY” PO RAZ OSTATNI W TEATRZE WOLANDEJSKIM
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W drugi weekend stycznia zobaczymy dwa ostatnie spektakle „Ubu Król, czyli Polacy”. Pożegnanie z tym tytułem to element większych zmian w repertuarze Wolandejskiego.


Spektakl „Ubu Król, czyli Polacy” to współczesna interpretacja pełnej absurdalnego humoru farsy Alfreda Jarry’ego przedstawiająca historię walki o władzę w krzywym zwierciadle. Teatr Wolandejski po blisko trzech latach od premiery wystawi ją po raz ostatni.

 

W tytułową rolę wcieli się Błażej Dawidson, laureat nagrody dla najlepszego aktora XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki” 2013 za rolę w spektaklu „Niepojęty przypadek Simona Mola”. – „Ubu Król...” w sposób niezobowiązujący opowiada o naszych przywarach. Ubu jest kwintesencją zła, ale nie tego, z którym walczą superbohaterowie. To jest zło małostkowe, tchórzliwe, pazerne czy głupie. Ludzie, którzy otaczają Ubu, mają po trochu tych cech i dlatego, zauroczeni, czynią go swoim królem – mówi Dawidson.

 

Pożegnanie z tym tytułem to nie jedyna zmiana w repertuarze Teatru Wolandejskiego. W tym sezonie zobaczymy znacznie więcej autorskich sztuk reżyserów Wolandejskiego. Młodzi artyści otworzyli sezon premierą „Diabeł tkwi w ogóle” Stanisława Kubiaka o chorobie depresyjnej, a na luty zapowiadają nowy spektakl pt. „Błękitny zamek” Barbary Ciastoń na motywach powieści Lucy Maud Montgomery. W tym roku mamy zaplanowanych aż dziewięć premier. Dlatego tak dużo, że zmieniamy naszą politykę repertuarową – tłumaczy Piotr Kulczycki, szef teatru. I dodaje: Naszą misją jest tworzenie sztuk ciekawych i zrozumiałych, aby widz wychodził z teatru w pełni usatysfakcjonowany, ale i zafrapowany. Chcemy, by nasze spektakle skłaniały od refleksji.

 

„Ubu Król, czyli Polacy”, reż. Piotr Klinger
Spektakle:
11.01.2014, g. 18:00
12.01.2014, g. 18:00

 

Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5
Warszawa

 

Obsada:
Ubu – Błażej Dawidson
Ubica – Alicja Gałązka
Byczysław/Bardior – Jacek Mikulski
Herold – Mateusz Latopolski
Królowa Polski – Agata Maczkowska
Król Wacław – Juliusz Roszczyk
Car – Piotr Kulczycki
Ubotyni/Fynansiści/Szlachcice/Wieśniacy: Jerzy Wierzbicki, Maciej Kerner, Stanisław Kubiak

 

Reżyseria: Piotr Klinger

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...