Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.01.2014 A A A
„UBU KRÓL, CZYLI POLACY” PO RAZ OSTATNI W TEATRZE WOLANDEJSKIM
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

W drugi weekend stycznia zobaczymy dwa ostatnie spektakle „Ubu Król, czyli Polacy”. Pożegnanie z tym tytułem to element większych zmian w repertuarze Wolandejskiego.


Spektakl „Ubu Król, czyli Polacy” to współczesna interpretacja pełnej absurdalnego humoru farsy Alfreda Jarry’ego przedstawiająca historię walki o władzę w krzywym zwierciadle. Teatr Wolandejski po blisko trzech latach od premiery wystawi ją po raz ostatni.

 

W tytułową rolę wcieli się Błażej Dawidson, laureat nagrody dla najlepszego aktora XV Festiwalu Teatrów Amatorskich „Garderoba Białołęki” 2013 za rolę w spektaklu „Niepojęty przypadek Simona Mola”. – „Ubu Król...” w sposób niezobowiązujący opowiada o naszych przywarach. Ubu jest kwintesencją zła, ale nie tego, z którym walczą superbohaterowie. To jest zło małostkowe, tchórzliwe, pazerne czy głupie. Ludzie, którzy otaczają Ubu, mają po trochu tych cech i dlatego, zauroczeni, czynią go swoim królem – mówi Dawidson.

 

Pożegnanie z tym tytułem to nie jedyna zmiana w repertuarze Teatru Wolandejskiego. W tym sezonie zobaczymy znacznie więcej autorskich sztuk reżyserów Wolandejskiego. Młodzi artyści otworzyli sezon premierą „Diabeł tkwi w ogóle” Stanisława Kubiaka o chorobie depresyjnej, a na luty zapowiadają nowy spektakl pt. „Błękitny zamek” Barbary Ciastoń na motywach powieści Lucy Maud Montgomery. W tym roku mamy zaplanowanych aż dziewięć premier. Dlatego tak dużo, że zmieniamy naszą politykę repertuarową – tłumaczy Piotr Kulczycki, szef teatru. I dodaje: Naszą misją jest tworzenie sztuk ciekawych i zrozumiałych, aby widz wychodził z teatru w pełni usatysfakcjonowany, ale i zafrapowany. Chcemy, by nasze spektakle skłaniały od refleksji.

 

„Ubu Król, czyli Polacy”, reż. Piotr Klinger
Spektakle:
11.01.2014, g. 18:00
12.01.2014, g. 18:00

 

Dom Kultury Stokłosy
ul. Lachmana 5
Warszawa

 

Obsada:
Ubu – Błażej Dawidson
Ubica – Alicja Gałązka
Byczysław/Bardior – Jacek Mikulski
Herold – Mateusz Latopolski
Królowa Polski – Agata Maczkowska
Król Wacław – Juliusz Roszczyk
Car – Piotr Kulczycki
Ubotyni/Fynansiści/Szlachcice/Wieśniacy: Jerzy Wierzbicki, Maciej Kerner, Stanisław Kubiak

 

Reżyseria: Piotr Klinger

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...
Warszawska Opera Kameralna online
Warszawska Opera Kameralna namawia do pozostania w domach, zapraszając ...