Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 13.01.2014 A A A
Powiększenie - nowy konkurs MFF T-Mobile Nowe Horyzonty
INFORMACJA PRASOWA

Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty poszerza program o nową sekcję konkursową Powiększenie, która jest skierowana do wrocławskiego środowiska filmowego i artystów sztuk wizualnych. 14. edycja festiwalu odbędzie się we Wrocławiu w dniach 24 lipca - 3 sierpnia 2014.


Celem nowej sekcji konkursowej festiwalu jest promocja twórców audiowizualnych z Wrocławia i Dolnego Śląska, jak również ich integracja z polską i zagraniczną branżą filmową. Ideą organizatorów festiwalu jest stworzenie młodym i niezależnym artystom możliwości zaprezentowania swoich filmów festiwalowej publiczności i mediom oraz nawiązania kontaktów branżowych.

 

Konkurs jest otwarty dla wszystkich gatunków filmowych, niezależnie od metrażu, oraz dla prac wideo i wideoklipów. Organizatorzy Powiększenia świadomie nie stawiają granic gatunkowych ani metrażowych, aby włączyć do konkursu jak największą liczbę twórców, również tych działających na pograniczu filmu i sztuk wizualnych.

 

Zgłaszać można filmy nakręcone przez twórców mieszkających lub studiujących na terenie województwa dolnośląskiego, wyprodukowane przez instytucję lub firmę z siedzibą na terenie województwa dolnośląskiego, a także takie, których tematyka w bezpośredni sposób odnosi się do Wrocławia i Dolnego Śląska.

 

Jury przyzna nagrody w następujących kategoriach:
- za najlepszy film w wysokości 10 tysięcy złotych,
- za najlepszy wideoklip w wysokości 5 tysięcy złotych,
oraz nagrodę specjalną dla uczestnika konkursu poniżej 40. roku życia (mieszkającego lub studiującego na Dolnym Śląsku) - roczne stypendium w wysokości 12000 zł.

 

Fundatorem nagród jest Europejska Stolica Kultury - Wrocław 2016. Organizatorzy festiwalu zapraszają również do współpracy galerie, muzea oraz szkoły artystyczne z regionu, by jak najlepiej wypromować szeroko pojętą twórczość filmową z Dolnego Śląska.

 

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 15 marca 2014 roku na stronie festiwalu: www.nowehoryzonty.pl

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...