Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.02.2012 A A A
Czwarta Fala wygrywa w Żyrardowie
Zwycięzca Zimowej Akcji Kabaretowej 2012 - kabaret Czwarta Fala z Kielc. Fot. Arch. ZAK

W sobotę poznaliśmy laureata tegorocznej edycji Zimowej Akcji Kabaretowej w Żyrardowie. Wszystkie nagrody zdobył kabaret Czwarta Fala z Kielc.


W piątek 24 lutego odbyły się eliminacje do konkursu głównego, w których udział wzięły kabarety: Kałasznikof, Kiha, Czwarta Fala i Paweł Pałaszewski. Z tego grona awans wywalczyła sobie grupa z Kielc. Drugie miejsce zajął ciepło przyjęty przez publiczność Paweł Pałaszewski, który do sobotniego konkursu dostał się kosztem kabaretu Chwilowo Kaloryfer. Duet z Rybnika pokonany przez grypę został zmuszony do rezygnacji z ZAKa.

 

Wymienione kabarety dołączyły w sobotę (25 lutego) do Ścibora Szpaka oraz zielonogórskiego Tiruriru i zmierzyły się konkursie o nagrodę 2,5 tys. zł oraz dwie statuetki: Bałwanka czyli nagrodę publiczności i Dobrego Wojaka Szwejka – nagrodę dziennikarzy.

 

Tego wieczoru nie było mocnych na Czwartą Falę, która nie dała szans rywalom i zgarnęła całą tegoroczną pulę. Dziennikarze uzasadniając przyznanie swojej nagrody uznali, że:

 

„To dobry kabaret jest”.

 

Wieczór uświetnił występ kabaretu Słuchajcie, który wystąpił w roli gwiazdy tegorocznego przeglądu Zimowej Akcji Kabaretowej.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...
Impro na Społecznej Scenie Debiutów
W ramach projektu Stand-Up Debiuty Teatr WARSawy zaprasza na ...
Czy Ursynów to już STOLICA komedii? Zakończył się Festiwal Komedii Stolica
Miniony weekend (17-20 października) Dzielnicowy Ośrodek Kultury ...
Festiwal Komedii Stolica: Strzelająć śmiechem na Ursynowie
Wystrzałowa inscenizacja teatralna i nie mniej dynamiczny ...