Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.01.2014 A A A
„Miłość bez końca” niebawem w polskich księgarniach
INFORMACJA PRASOWA

Kultowa opowieść o młodzieńczej miłości, o uczuciu, które staje się wyniszczającą obsesją. 5 lutego do księgarń trafi powieść Scotta Spencera „Miłość bez końca”.


To książka dla miłośników love story  w najlepszym – klasycznym – wydaniu. Autor przedstawia historię pary nastolatków, budzącego się w nich uczucia i pożądania. Bohaterowie, oscylując wciąż na granicy świata dziecięcego i świata dorosłych, doświadczają miłości absolutnej, wszechogarniającej, która z czasem prowadzi do obsesji i destrukcji. Scott Spencer opowiada o czasach, gdy w Ameryce wybuchła rewolucja w dotychczasowym postrzeganiu moralności i ludzkiej seksualności.

 

Książka ukaże się tuż przed premierą filmu w reżyserii Shany Feste opartego na motywach powieści Spencera. „Miłość bez końca” została przetłumaczono na ponad 20 języków i sprzedana w nakładzie 2 milionów egzemplarzy.

 

Akcja powieści toczy się w Chicago na przełomie lat 60. i 70. XX wieku na tle wielkich przemian obyczajowych. Cenzura i tabu przestają istnieć, nadchodzi era wyzwolenia i ekspresji seksualnej. Scott Spencer opowiada historię siedemnastoletniego Davida i rok młodszej Jane, których szaleńcza miłość, pożądanie i wzajemna fascynacja seksualna wybuchają z siłą, której sami nie potrafią zrozumieć. Kiedy ojciec Jade przerażony intensywnością uczuć Davida zabrania młodym kontaktów, chłopak wymyśla sposób, jak wrócić do łask jej rodziców: wywoła pożar, z którego wszystkich uratuje. Jednak sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i przeradza w koszmar.

 

Scott Spencer jest  amerykańskim pisarzem, uznanym zarówno przez czytelników, jak i krytykę. Publikował m.in. w :„New York Times”, „New Yorker”, „GQ” i „Harper's Magazine”, stale współpracuje z „Rolling Stone”. Prowadził zajęcia z kreatywnego pisania na kilku uniwersytetach. Dotychczas w wydawnictwie MUZA ukazały się 3 powieści autora: „Statek z papieru” (nominacja do National Book Award), „Szczęśliwi frajerzy”, „Mężczyzna z lasu”. Powieść „Miłość bez końca” (wydana po raz pierwszy ponad trzydzieści lat temu) była także nominowana do National Book Award, do dzisiaj pozostaje klasyczną pozycją, dzięki której Scott Spencer zyskał opinię współczesnego amerykańskiego mistrza powieści o miłości.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...