Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.01.2014 A A A
Przepowiednie na 2014 rok
REDAKCJA

To był ostatni konkurs 2013 roku, jaki został ogłoszony na naszym portalu. Do wygrania była książka Mateusza „Dren” Puchalskiego zatytułowana "Współczesna moc przesłania". Książka została wydana przez Warszawską Firmę Wydawniczą, która jest również sponsorem naszego konkursu i ukazała się pod patronatem portalu Kulturownia.pl.


Zadaniem konkursowym było przesłanie do nas autorskiej przepowiedni na 2014 rok. Był to chyba trudny konkurs, bo otrzymaliśmy jedynie 3 zgłoszenia. Za odwagę i dobre chęci ich autorzy otrzymają od nas nagrody.

 

Poniżej postanowiliśmy zamieścić przesłane do nas przepowiednie. Ich autorzy pozostaną do wiadomości redakcji.

 

PRZEPOWIEDNIA nr 1:

 

Króliki miniaturowe przestaną sikać właścicielom na łóżko! Poważnie ;)

 

PRZEPOWIEDNIA nr 2:

 

Moja przepowiednia dotyczy tylko i wyłącznie wydarzeń, które nadejdą w 2014 roku na terenie Polski. Otóż już niedługo Polska będzie schodziła na skraj bankructwa. Nadejdą czasy kiedy Lewak i Korwinista zasiądą razem przy stole aby dyskutować nad sensem życia. W tych okrutnych czasach na ziemie (oczywiście polskie ziemie) przybędzie przepotężny mityczny młot. Młot ten przybędzie z asgardu, pewnie dlatego gdyż ktoś go stamtąd wyrzucił. Bezpański młot o niewymownej dla przeciętnego lewaka nazwie Mjl... (coś tam dalej), zostanie nazwany "Klepaczem biedy" dla ułatwienia rozprawiania o tym mitycznym artefakcie. Jednakże z racji magicznego pochodzenia młot nie może zostać podniesiony przez byle kogo. Nie jeden spróbuje i nie jeden się przeliczy. Niektórych z racji strachu przed dzierżeniem klepacza odsunie się od niego siłą. Jednak pod koniec roku 2014 jeden nazwany niegdyś "krulem polski" stanie przed klepaczem. Tak mowa tutaj o nim. O "Pikeju krulu" Polski.

Z racji tego, że jest "krulem" nie królem, on także polegnie w próbie podniesienia młota. A tak naprawdę to Klepacz to żaden tam mityczny młot. Na budowie Mieciowi upadł młotek jak zalewali betonem podłogę. Tak go zatopił, że nie sposób go było wyciągnąć. Jednakże nikt z kraju kwitnącej cebuli nie był w stanie tego dostrzec. I tak oto w 2014 roku powstanie nowy mit z Polski o potężnym "klepaczu biedy". =)

 

PRZEPOWIEDNIA nr 3:

 

Według mojej przepowiedni w czerwcu 2014 w Polsce nie będzie ciepłej pogody tylko śnieg ponieważ w grudniu śniegu nie było a kiedyś musi być :-D

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...