Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 23.01.2014 A A A
Finałowa część polskiego cyklu fantasy
INFORMACJA PRASOWA

Katarzyna Szelenbaum – utalentowana polska pisarka nagradzana w licznych konkursach literackich – przedstawia ostatni tom swego debiutanckiego cyklu fantasy o przygodach młodego chłopca, Rina. „Wielki Północny Ocean. Księga V. Wszędziebądź” ukazał się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki (dawniej G+J Książki).


„Wielki Północny Ocean” to pięciotomowa opowieść rozgrywająca się w fikcyjnym Królestwie Eskaflonu. W finałowym tomie zatytułowanym „Wszędziebądź” dwaj główni bohaterowie – chłopiec bez przyszłości i mężczyzna ze zbyt ciężką przeszłością – docierają do kresu długiej podróży po bezkresnych morzach ciemności, bólu i udręki. Młody Rin desperacko próbuje ratować ten skrawek kosmosu, w którym mógłby na powrót zaistnieć jako Mikadejo – sługa Dzikiego Kruka. Chłopca jednak trapią niekończące się pytania i wątpliwości: czy Kruk nadal istnieje? Czy istnieje cokolwiek, za co warto walczyć aż do śmierci? Czy ten, kogo oślepił mrok, kto widział ogień wyjaławiający ziemię, może jeszcze ujrzeć błękit nieba po burzy?

 

Powieść koncentruje się na doznaniach i przeżyciach głównego bohatera, jego relacjach z innymi ludźmi i – co najistotniejsze – jego kształtującym się sposobie odbierania świata. Mówi o niekompletności bytu ludzkiego, o jego mentalnym i duchowym kalectwie.

 

„Wszędziebądź” to ostatni, piąty tom cyklu „Wielki Północny Ocean”. W 2013 roku nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się tomy: „Morze”, „Kosmos”, „Bóg” oraz „Los”.

 

O autorce:
Katarzyna Szelenbaum – zdobywczyni trzeciego miejsca w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim NEOpoeticoN, wyróżnienia w konkursie literackim „Totus Tuus” oraz wyróżnienia w piątej edycji konkursu „Otuleni Natchnieniem”. Jej teksty ukazały się w miesięczniku literackim „Neon” oraz w dwumiesięczniku fantastyczno-kryminalnym „Qfant”, w którym opublikowano także jeden rozdział powieści „Wielki Północny Ocean”.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominowani do Nagrody Gombrowicza
Nominacje otrzymali za swoje pierwsze książki, wydane w małych ...
SKOK W BOK! PRZEDSMAK PROGRAMU 7. BIG BOOK FESTIVAL
Duży Festiwal Czytania odbędzie się w długi czerwcowy weekend, ...
Pierwsze nazwiska gości Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej
Przyszło nam żyć w ciekawych czasach, pełnych szybkich zmian, ...
Seryjny morderca z Łodzi nie odpuszcza - "TRANS" Krzysztofa Domaradzkiego już na rynku.
Druga część łódzkiej trylogii kryminalnej, kontynuacja świetnie ...