Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.01.2014 A A A
Pisarz i jego droga do Los Angeles
INFORMACJA PRASOWA

„Droga do Los Angeles” Johna Fantego to powieść o wrażliwym młodym człowieku z duszą pisarza, którego wciąż sprowadza na ziemię skomplikowana rzeczywistość. Książka ukazała się 15 stycznia nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


Głównym bohaterem książki jest osiemnastoletni Arturo Bandini, który marzy, by zostać pisarzem. Niestety proza życia pisze się sama, wbrew niemu. Arturo żyje w Ameryce lat 30., na utrzymaniu ma matkę i siostrę. Zmuszony jest imać się najgorszych zajęć, by wreszcie wylądować w fabryce konserw. Wybujałe młodzieńcze ego utrzymuje jednak Bandiniego w ciągłym zawieszeniu pomiędzy nieakceptowaną rzeczywistością a światem rojeń. Aspirujący pisarz zaczytuje się Nietzschem, rozmawia z rybami, walczy z krabami, zakochuje się w bibliotekarce i papierowych dziewczynach z gazet, a pod wpływem natchnienia wygłasza lewicowe tyrady przed filipińskimi imigrantami.

 

Arturo Bandini może być alter ego samego autora. Postać ta, pełna żaru, zapamiętale walczy o swoje miejsce w świecie. Ma skomplikowane, silne relacje z bliskimi. Jego jedyne w swoim rodzaju, groteskowe i barwne podejście do rzeczywistości fascynuje czytelników i wciąga ich już od pierwszych stron.

 

O autorze:
John Fante – jeden z najciekawszych autorów literatury amerykańskiej. Często postrzegany jako outsider, przez grono wiernych czytelników uważany za pisarza kultowego. Jego powieści, odkryte przez Charlesa Bukowskiego, wywołały falę zainteresowania czytelników, a krytycy przyjęli je z entuzjazmem.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...