Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.01.2014 A A A
„Morskie opowieści – wystawa ilustracji inspirowanych baśniami morskimi”
INFORMACJA PRASOWA
„Mała Syrenka” autorka: Varvara Alyai (ur. 1983, Rosja). Źródło: materiał prasowy

Objazd wystawy po Polsce organizuje Ambasada Estonii w Warszawie. Wystawa składa się z 92 prac najlepszych rysowników, nie tylko estońskich, ale także ze wszystkich innych państw nadbałtyckich. W styczniu wystawa zawita do Szczecina. W piątek 31 stycznia o godzinie 18:00 w Teatrze Lalek PLECIUGA odbędzie się wernisaż, podczas którego dzieci i dorośli wezmą udział w morskiej akcji plastycznej. Wstęp jest bezpłatny, wystawa potrwa do 23 marca 2014.


Wystawa powstała w 2011 roku, kiedy to Tallin piastował tytuł Europejskiej Stolicy Kultury. Tallin chciał pokazać się jako miasto twórcze, w którym kwitnie bujne życie kulturalne, a jednocześnie zaprezentować swoje bogate dziedzictwo średniowieczne i historyczne związki z morzem.

 

Zaproszenie do udziału w wystawie zostało wysłane do 10 krajów nadbałtyckich. Wielka wystawa zatytułowana „Morskie opowieści” swój pierwszy wernisaż miała w kwietniu 2011 roku i bezpośrednio nawiązywała do głównego tematu związanego z działaniami Tallina – „Opowieści znad brzegu morza”. Prezentowana była w Estońskim Centrum Literatury dla Dzieci, które mieści się tuż nad brzegiem morza, obok Estońskiego Muzeum Morskiego.

 

79 artystów, którzy przysłali swe prace do Tallina to najlepsi ilustratorzy książek dla dzieci, powstających w ich rodzimych krajach – większość z nich była uczestnikami Triennale Ilustracji odbywającego się w Tallinie.

 

Od czasu wernisażu w 2011 wystawa podróżuje po krajach nadbałtyckich.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
AVALON EXTREME inspiruje do pokonywania swoich barier
Plac Europejski w Warszawie już 14 sierpnia zmieni się w wystawę ...
Dzieła Mariana Mokwy kupione przez Muzeum Narodowe w Gdańsku dzięki Portowi Lotniczemu Gdańsk
Muzeum Narodowe w Gdańsku zakupiło unikatowy zbiór siedmiu ...
Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian kuratorami 11. edycji festiwalu NARRACJE
Znamy duet kuratorski, który przygotuje program 11. edycji festiwalu ...
Cracow Fashion Week 2019: Moda w stylu eco
9 marca pod Wawelem rusza wielkie modowe święto. Z rywalizacją ...