Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 27.01.2014 A A A
Zbliża się finisaż wystawy „GUERCINO. TRIUMF BAROKU. ARCYDZIEŁA Z CENTO, RZYMU I KOLEKCJI POLSKICH”
INFORMACJA PRASOWA
Fot. B.Bajerski. Źródło: materiał prasowy

W Muzeum Narodowym w Warszawie dobiega końca wystawa Guercino. Triumf baroku. Arcydzieła z Cento, Rzymu i kolekcji polskich. Dzieła Guercina, jednego z najwybitniejszych malarzy włoskiego baroku, można podziwiać do niedzieli 2 lutego 2014 roku.


Zakończeniu ekspozycji towarzyszy bogaty program finisażu. Od południa do wieczora w weekend 1—2 lutego na zwiedzających czekają liczne atrakcje. W sobotę MNW zaprasza na trzy wykłady: „Guercino. Mistrz barokowych kontrastów”, „Guercino i Bolończycy w kręgu polskiej kultury artystycznej” oraz „Guercino. Czego nie zobaczyliśmy na wystawie?”, familijne warsztaty (obowiązują zapisy) i naukę XVII-wiecznych tańców, którą w strojach z epoki poprowadzi zespół Pawanillia.

 

W niedzielę po raz ostatni wysłuchamy wykładu „Guercino. Mistrz barokowych kontrastów”, a także prelekcji o barokowym malarstwie Flandrii. Z historykami sztuki przybliżającymi twórczość Guercina i sztuki baroku spotkamy się także w przestrzeni wystawy.

 

Na zakończenie finisażu wystąpią aktorzy Teatru „Akt”, którzy wcielą się w postaci z obrazów Guercina i zainicjują interakcje z widzami.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Zobacz najmniejszą na świecie „Grę o tron”
Takiej „Gry o tron” jeszcze nie widzieliście. Zamiast potężnych ...
Festiwal NARRACJE. Co odkryjemy na gdańskich Siedlcach?
Modernistyczne osiedle na ul. Tarasy z rzeźbami robotników ...
Dziesiąta - jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Biennale Fotografii
10 edycji Ogólnopolskiego Biennale Fotografii „Krosno. Miasto ...
GOMBROWICZ PÓŁWIECZNY NA PLAKACIE
Ogłoszone zostały wyniki konkursu na plakat „Gombrowicz półwieczny”. ...