Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.02.2014 A A A
Książki Grażyny Szapołowskiej, Hanny Bakuły, Beaty Pawlikowskiej w wersji audio
INFORMACJA PRASOWA

Najciekawsze i najpopularniejsze tytuły 2013 roku ukażą się w wersji audio nakładem Wydawnictwa Burda Książki. „Poza mną” to zbiór autorskich opowiadań Grażyny Szapołowskiej. „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” Hanny Bakuły jest przewrotną i dowcipną książką o relacjach damsko-męskich. „W dżungli życia” to bestsellerowy poradnik znanej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej.


„Poza mną” jest zapisem cudzej codzienności podpatrywanej przez autorkę w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Motywem przewodnim opowiadań, napisanych i czytanych przez znaną aktorkę Grażynę Szapołowską, jest miłość i jej różnorodne oblicza. Grażyna Szapołowska zbudowała rzeczywistość swoich bohaterów na podstawie zauważonych gestów, mimowolnych reakcji, usłyszanych słów i dostrzeżonych scen. Ich historie, opisane obrazowym, sensualnym i momentami przewrotnym językiem, zdumiewają autentycznością. Opowieści zawarte w audiobooku „Poza mną” intrygują, bawią i wzruszają. Wersja papierowa opowiadań ukazała się w listopadzie 2013 r., audiobook ukaże się 5 lutego 2014 r.

 

„Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” to zbiór przenikliwych spostrzeżeń autorstwa jednej z najbardziej wyrazistych artystek w Polsce. Hanna Bakuła nie boi się kontrowersyjnych tematów i w dosadny sposób opowiada o relacjach damsko‑męskich, seksualnych obyczajach Polaków, a także o rolach, jakie odgrywają oni w związkach i nie tylko. Dziadzia-dzidzia, wyjący kudłacz i tytułowa wnuczkożonka – to tylko niektóre z barwnych postaci stworzonych przez Hannę Bakułę na potrzeby jej dogłębnych analiz. Książka ukazała się we wrześniu 2013 roku nakładem Wydawnictwa Burda Książki i już w październiku została numerem 1 na liście bestsellerów „Gazety Wyborczej”. Dowcipne opowieści o kobietach i mężczyznach w wersji audio, czytane przez aktorkę Annę Romantowską, ukażą się 5 lutego 2014 r.

 

„W dżungli życia” to historia życia Beaty Pawlikowskiej, świadectwo wewnętrznej metamorfozy podróżniczki, a także inspiracja do pozytywnych zmian w życiu czytelników. Pierwsza wersja książki powstała w 2005 roku. Było to nie tylko podsumowanie minionych, trudnych etapów życia autorki, ale również zapis jej niezwykłych odkryć dotyczących umysłu, podświadomości i ludzkiej duszy. Spośród wszystkich podróży, jakie odbyła Beata, kluczowa ukazała się bowiem podróż w głąb siebie i relacją z tej wyprawy również zapragnęła podzielić się z czytelnikami. Po ośmiu latach kolejnych doświadczeń autorka ponownie napisała książkę „W dżungli życia” – nowe wydanie miało premierę w listopadzie 2013 r. Audiobook czytany przez Beatę Pawlikowską ukaże się 19 lutego 2014 r.

 

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również audiobooki: „Dzieciaki świata” i „Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej, „Baśnie dla dzieci i dla dorosłych” Beaty Pawlikowskiej oraz „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie” Marka Kamińskiego.

 

O autorkach:
Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy w 1953 roku. Jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, producentką. Jest też autorką zbioru opowiadań zatytułowanych „Pocałunki” oraz współautorką scenariusza "Pola Negri". Od początku kariery zaznaczała swoją obecność w międzynarodowej kinematografii. Stworzyła znaczące kreacje w  wielu europejskich produkcjach,  za które otrzymała liczne nagrody.

 

Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

 

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń oraz odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”. Autorka kilkudziesięciu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że dzięki tym cechom można spełnić wszystkie marzenia.  Jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...