Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 04.02.2014 A A A
Książki Grażyny Szapołowskiej, Hanny Bakuły, Beaty Pawlikowskiej w wersji audio
INFORMACJA PRASOWA

Najciekawsze i najpopularniejsze tytuły 2013 roku ukażą się w wersji audio nakładem Wydawnictwa Burda Książki. „Poza mną” to zbiór autorskich opowiadań Grażyny Szapołowskiej. „Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” Hanny Bakuły jest przewrotną i dowcipną książką o relacjach damsko-męskich. „W dżungli życia” to bestsellerowy poradnik znanej podróżniczki Beaty Pawlikowskiej.


„Poza mną” jest zapisem cudzej codzienności podpatrywanej przez autorkę w różnych miejscach w Polsce i na świecie. Motywem przewodnim opowiadań, napisanych i czytanych przez znaną aktorkę Grażynę Szapołowską, jest miłość i jej różnorodne oblicza. Grażyna Szapołowska zbudowała rzeczywistość swoich bohaterów na podstawie zauważonych gestów, mimowolnych reakcji, usłyszanych słów i dostrzeżonych scen. Ich historie, opisane obrazowym, sensualnym i momentami przewrotnym językiem, zdumiewają autentycznością. Opowieści zawarte w audiobooku „Poza mną” intrygują, bawią i wzruszają. Wersja papierowa opowiadań ukazała się w listopadzie 2013 r., audiobook ukaże się 5 lutego 2014 r.

 

„Wnuczkożonka, czyli jak utrzymać laskę” to zbiór przenikliwych spostrzeżeń autorstwa jednej z najbardziej wyrazistych artystek w Polsce. Hanna Bakuła nie boi się kontrowersyjnych tematów i w dosadny sposób opowiada o relacjach damsko‑męskich, seksualnych obyczajach Polaków, a także o rolach, jakie odgrywają oni w związkach i nie tylko. Dziadzia-dzidzia, wyjący kudłacz i tytułowa wnuczkożonka – to tylko niektóre z barwnych postaci stworzonych przez Hannę Bakułę na potrzeby jej dogłębnych analiz. Książka ukazała się we wrześniu 2013 roku nakładem Wydawnictwa Burda Książki i już w październiku została numerem 1 na liście bestsellerów „Gazety Wyborczej”. Dowcipne opowieści o kobietach i mężczyznach w wersji audio, czytane przez aktorkę Annę Romantowską, ukażą się 5 lutego 2014 r.

 

„W dżungli życia” to historia życia Beaty Pawlikowskiej, świadectwo wewnętrznej metamorfozy podróżniczki, a także inspiracja do pozytywnych zmian w życiu czytelników. Pierwsza wersja książki powstała w 2005 roku. Było to nie tylko podsumowanie minionych, trudnych etapów życia autorki, ale również zapis jej niezwykłych odkryć dotyczących umysłu, podświadomości i ludzkiej duszy. Spośród wszystkich podróży, jakie odbyła Beata, kluczowa ukazała się bowiem podróż w głąb siebie i relacją z tej wyprawy również zapragnęła podzielić się z czytelnikami. Po ośmiu latach kolejnych doświadczeń autorka ponownie napisała książkę „W dżungli życia” – nowe wydanie miało premierę w listopadzie 2013 r. Audiobook czytany przez Beatę Pawlikowską ukaże się 19 lutego 2014 r.

 

Nakładem Wydawnictwa Burda Książki ukazały się również audiobooki: „Dzieciaki świata” i „Zwierzaki świata” Martyny Wojciechowskiej, „Baśnie dla dzieci i dla dorosłych” Beaty Pawlikowskiej oraz „Warto podążać za marzeniami. Moja podróż przez życie” Marka Kamińskiego.

 

O autorkach:
Grażyna Szapołowska urodziła się w Bydgoszczy w 1953 roku. Jest aktorką filmową, teatralną i telewizyjną, producentką. Jest też autorką zbioru opowiadań zatytułowanych „Pocałunki” oraz współautorką scenariusza "Pola Negri". Od początku kariery zaznaczała swoją obecność w międzynarodowej kinematografii. Stworzyła znaczące kreacje w  wielu europejskich produkcjach,  za które otrzymała liczne nagrody.

 

Hanna Bakuła – malarka i pisarka, autorka kilkunastu książek. Pisała felietony do „Playboya” i „Urody”, obecnie pisze bloga i felietony na portalu www.kobieta.wp.pl oraz publikuje teksty w miesięcznikach. Jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej ASP. Portretowała m.in.: Liv Ullmann, Yehudi Menuhina, Daniela Olbrychskiego, Agnieszkę Osiecką. Pracuje w technice pasteli. Całe lata 80. XX w. spędziła na Manhattanie. Projektowała tam m.in. kostiumy i scenografię do spektakli na Broadwayu, za które wyróżnił ją „New York Times”. Oprócz polskiego ma też obywatelstwo amerykańskie. Mówi o sobie, że jest soft-feministką. Prowadzi fundację propagującą kulturę polską za granicą, wspiera dwa domy dziecka, organizuje festiwale muzyki Franciszka Schuberta.

 

Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka, dziennikarka. Z pasją pisze i opowiada o podróżach, spełnianiu marzeń oraz odnalezieniu się w „dżungli życia”. Organizuje wyprawy do dżungli amazońskiej i w inne egzotyczne miejsca. Pisze książki, felietony i reportaże. Fotografuje. W Radiu ZET prowadzi audycję „Świat według Blondynki”. Autorka kilkudziesięciu książek, w tym pierwszej polskiej książki opublikowanej przez National Geographic. Silna, samodzielna i odważna. Twierdzi, że dzięki tym cechom można spełnić wszystkie marzenia.  Jej recepta na osiągnięcie sukcesu to pasja poparta ciężką pracą, która pozwala osiągnąć mistrzostwo w dowolnej dziedzinie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (1)
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...