Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 07.02.2014 A A A
Słoneczny Rzym w nowej powieści Federico Moccii
INFORMACJA PRASOWA

Słoneczny Rzym, upalne lato, wakacyjna atmosfera oraz grupa młodych ludzi trwających w oczekiwaniu na coś niesamowitego, co pozwoli im przekroczyć granicę dojrzałości – wszystko to znaleźć można w nowej powieści  Federica Moccii. Kolejna książka popularnego włoskiego pisarza już na wiosnę pojawi się w księgarniach. „Chwila szczęścia” to ciepła, zabawna i wciągająca opowieść o odwadze, na którą trzeba się zdobyć, żeby powiedzieć „kocham cię”.


Nicco i Gruby przyjaźnią się od dawna, mimo że oprócz wieku (młodego) i miejsca zamieszkania (Rzym) niewiele ich łączy. Nicco to urodzony pesymista, jego brak pewności siebie i introwertyczna postawa skutecznie komplikują relacje z ludźmi. Obwinia się o niefortunnie zakończony związek z dziewczyną, która na pożegnanie powiedziała tylko „przykro mi”. Podczas gdy Nicco czuje się jak wielki przegrany, jego przyjaciel Gruby podbija świat. Jest przebojowy, pełen energii i radości. Lubi intensywne życie, wypełnione imprezami i niezbyt poważnie traktowanymi miłostkami. Nadchodzące lato w słonecznym Rzymie będzie dla bohaterów czasem próby. A spotkanie z dwoma turystkami z Polski okaże się czymś znacznie poważniejszym niż tylko wakacyjną przygodą.

 

Wszystko mogłoby potoczyć się niczym fabuła romantycznego filmu, jednak czy bohaterowie są gotowi na uczucie, które może okazać się tylko ulotną chwilą szczęścia? Czy znajdą w sobie odwagę, aby powiedzieć te dwa najważniejsze słowa?

 

Nowa powieść bestsellerowego włoskiego pisarza, Federica Moccii, to prawdziwa uczta dla wielbicieli włoskiego stylu życia. Historia miłości rodzącej się między parą włoskich przyjaciół a spragnionymi dolce vita turystkami z Polski jest doskonałym pretekstem do snucia opowieści o uniwersalnym problemie wyboru między trwającym tylko chwilę szczęściem a nudną stabilizacją. Moccia kreśli wyraziste portrety współczesnych młodych ludzi, którzy wkraczając w dorosłość, mierzą się z własnymi słabościami oraz trudnymi od okiełznania emocjami. „Chwila szczęścia” to niebanalna pozycja dla spragnionych letnich upałów i historii, od których nie sposób się oderwać.

 

„Chwila szczęścia” stanowi pierwszą część dwuetapowego projektu. Akcja drugiego tomu będzie rozgrywać się w Polsce – tym razem Nicco i Gruby wybiorą się do ojczystego kraju Ani i Pauli. Najpierw jednak do Polski planuje przyjechać Federico Moccia. Autor chce poznać kraj, inspirujące miejsca i ludzi, aby lepiej przygotować się do pisania.

 

Federico Moccia – włoski pisarz, scenarzysta i reżyser. Jego pierwsza powieść - „Trzy metry nad niebem” odniosła we Włoszech niebywały sukces i stała się książką kultową. Tylko w 2004 roku miała pięć dodruków. Do tej pory sprzedano ponad milion osiemset tysięcy egzemplarzy. Za „Trzy metry nad niebem” autor otrzymał nagrodę Premio Torre di Castruccio, w kategorii Narrativa 2004 oraz Premio Insula Romana, w kategorii młodzi dorośli 2004. Wszystkie książki włoskiego pisarza zostały sfilmowane. Moccia cieszy się ogromną popularnością wśród czytelników na całym świecie, prawa do jego książek zostały sprzedane do wszystkich krajów europejskich (od Portugalii po Rosję), a także do Japonii i Brazylii. W marcu ukaże się jego najnowsza powieść „Chwila szczęścia”.

 

Autor: Federico Moccia
Tytuł: Chwila szczęścia
Wydawnictwo: MUZA SA
Premiera: 19.03.2014
Przekład: Karolina Stańczyk
ISBN: 978-83-7758-625-9
Format: 145 x 205 mm
Cena detaliczna: 34,99 zł

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nominacje do Nagrody Gombrowicza
Spośród stu pięciu książek zgłoszonych w tym roku do Nagrody ...
Poeta uwolniony. Zmiany organizacyjne Festiwalu Europejski Poeta Wolności 2020
Wraz ze zmianą warunków organizacji wydarzeń kulturalnych ...
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...