Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.02.2014 A A A
O depresji w teatrze tańca
INFORMACJA PRASOWA

Jak wygląda depresja oczami mężczyzny? Młodzi twórcy podjęli próbę znalezienia odpowiedzi na to pytanie i wspólnie stworzyli spektakl teatru tańca pt. "Jego", który podejmuje problem kondycji współczesnego człowieka, w tym depresji dotykającej coraz więcej i coraz młodszych osób. Poprzez projekt artystyczny twórcy chcą uwrażliwić odbiorców na te aspekty życia młodych ludzi, które wiążą się z konfrontacją z ideałami, stereotypami oraz autorytetami.


Spektakl pt. "Jego" ukazuje portret mężczyzny uwikłanego w stały konflikt z samym sobą i światem. Gdzieś pomiędzy próbą walki a całkowitą bezsilnością bohater spektaklu stara się odnaleźć swoją tożsamość, swoje własne Ja. - Stłamszony niemocą sprostania wymaganiom otoczenia, mężczyzna coraz bardziej zamyka się w swoim własnym wewnętrznym złudnym azylu, będącym połączeniem snów i marzeń, obrazów z przeszłości i przyszłości. Zbyt mocno przeżywający każdą chwilę, ma problem z odnalezieniem się w każdej następnej, a rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością prowadzi do jego powolnego upadku... - tak spektakl opisują sami twórcy.

 

Warszawska premiera, która odbędzie się 22 lutego br. w Teatrze Muzycznym Rampa poprzedza Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją, który obchodzimy co roku 23 lutego.

 

Partnerem projektu "Jego" jest Fundacja ITAKA, która również w tym roku w ramach akcji "Stop Depresji" prowadzi kampanię "Smutni nastoletni" mającą za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na zwiększający się problem depresji wśród nastolatków. Akcja ma na celu wzrost świadomości rodziców, opiekunów i nauczycieli względem choroby, która często może nie zostać na czas rozpoznana i rozwijać się niezauważona przez wiele lat.

 

O projekcie „Jego”
Projekt „Jego” łączy w sobie wartości artystyczne, edukacyjne i społeczne. Do udziału zostali zaproszeni młodzi tancerze, którzy pod kierunkiem profesjonalistów - Pawła Michno i Doroty Dmochowskiej - choreografów oraz Grzegorza Pohla - reżysera - pracują nad spektaklem tanecznym.

 

Premiera spektaklu "Jego" -  22 lutego 2014; Teatr Muzyczny Rampa ul. Kołowa 20 Warszawa; godz. 19:00.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...
Dzień Teatru Publicznego w Teatrze Kubuś
Mamut na ulicach Kielc, debata kulturalna z udziałem lalek i ...
Teatr WARSawy w końcu stabilniejszy
Podczas posiedzenie Rady m.st. Warszawy, która odbyła się ...