Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.02.2014 A A A
Przeżyj niezapomianą podróż z uznanym fotografem
REDAKCJA

Ruszamy z pierwszym konkursem 2014 roku. Wbrew sugestii zawartej w tytule, nagrodą nie będzie wycieczka wraz ze znanym fotografem, ale świetny poradnik „Fotograf w podróży” autorstwa Jacka Boneckiego. Książka ukaże się pod marką National Geographic 3 kwietnia nakładem Wydawnictwa G+J Książki, a już dzisiaj można ją wygrać w naszym konkursie.


Czym jest język obrazu, jakie są środki ekspresji, którymi wypowiada się fotograf przy komponowaniu zdjęcia? Na te fundamentalne pytania chciałbym odpowiedzieć w tej książce, prezentując fotografie, obrazy, w których skumulowałem swoje doświadczenie zdobyte na przestrzeni blisko trzydziestu lat mojej działalności fotograficznej. Mam przy tym nadzieję, że odsłaniając odrobinę własnego warsztatu, będę mógł zainspirować tych, którzy chcieliby tak jak ja poświęcić się fotografii. Dziś mogę swobodnie przyznać, że fotografia pozwoliła mi osiągnąć coś, co udaje się niewielu ludziom: połączyć pasję z pracą i tworzyć własną filozofię egzystencji - pisze o swojej książce Jacek Bonecki.

 

Książka „Fotograf w podróży” jest syntezą poradnika i opowieści o wspaniałej fotograficznej przygodzie, która stała się sposobem na życie. Autor, multiinstrumentalista fotografii, zabiera czytelników w podróż w głąb własnej pasji. Poprzez wyjątkowe fotografie oraz niebanalne opisy pokazuje i przekonuje jednocześnie, że tajemnicą wykonania dobrego zdjęcia nie jest ani posiadanie najdroższego sprzętu, ani fotografowanie w egzotycznych plenerach. Opisane zmagania i przemyślenia, niepozbawione humoru, są zachętą do tego, aby nie bać się położyć w trawie o świcie, by utrwalić najcenniejsze dla każdego emocje tworzenia. To wspaniały podręcznik dla wszystkich osób zafascynowanych fotografią i podglądaniem otaczającej nas rzeczywistości.

 

Książki otrzymają osoby, które zapoznają się z regulaminem konkursu i portalu Kulturownia.pl, polubią nas na Facebooku (w mailu proszę podać link do profilu) oraz odpowiedzą poprawnie na pytanie: kto i w którym roku wykonał pierwszą trwałą fotografię aparatem?

 

Na poprawne odpowiedzi czekamy do 28 lutego pod adresem mailowym: promocja@kulturownia.pl. Wśród poprawnych odpowiedzi rozlosujemy dwie nagrody książkowe.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...