Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.02.2014 A A A
"Z miłości" - nowa premiera wkrótce w MOS-ie w Krakowie
TOMASZ CICHOCKI (na podstawie materiałów prasowych Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie)
Zdjęcie z prób do spektaklu. Fot. Tomasz Cichocki.

Już 22 lutego w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się polska prapremiera najnowszej sztuki wybitnego austriackiego dramatopisarza Petera Turrinniego w reżyserii Iwony Kempy.


"Z miłości" to spektakl będący barwnym kolażem przejmującego realizmu, ciepłego humoru oraz gorzkiej ironii. Podglądając dzień z życia zwyczajnych mieszkańców Wiednia, widz będzie miał okazję dokonać oceny współczesnego świata, w którym kierowani tytułową miłością ludzie pogrążają się w coraz większym poczuciu beznadziei i frustracji, budzącym w nich potrzebę choćby najbardziej absurdalnego protestu.

 

Bohaterami powoduje nie tylko tytułowa miłość, ale także rozpacz i melancholia. Ich losy przeplatają się pod okiem Boga w przedziwny sposób, prowadząc do przejmującego finału. To przedstawienie gwarantuje wiele doznań i nie rozczaruje widzów spragnionych intelektualnej rozrywki.

 

Spektakl jest polską prapremierą. Jego reżyserią zajęła się ceniona i dobrze znana krakowskiej publiczności Iwona Kempa (Rozmowy poufne, Udręka życia, Intymność, Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć). Na scenie będziemy mieli okazje podziwiać wielu znanych i lubianych aktorów Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie m.in. Dominikę Bednarczyk, Annę Tomaszewską, Radosława Krzyżowskiego, Grzegorza Mielczarka.

 

Pierwsze spektakle,  odbędą się 23, 25, 26 i 27 lutego (zawsze o godz. 19:00).
Zapraszamy na stronę www i do kasy Teatru (Plac Św. Ducha 1) oraz do kasy Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12, czynna na dwie godziny przed każdym biletowanym wydarzeniem).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...
Koniec świata w Teatrze Słowackiego
„Zdarzyło się, że kulisy teatru zajął ogień. Na scenę ...