Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.02.2014 A A A
"Z miłości" - nowa premiera wkrótce w MOS-ie w Krakowie
TOMASZ CICHOCKI (na podstawie materiałów prasowych Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie)
Zdjęcie z prób do spektaklu. Fot. Tomasz Cichocki.

Już 22 lutego w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się polska prapremiera najnowszej sztuki wybitnego austriackiego dramatopisarza Petera Turrinniego w reżyserii Iwony Kempy.


"Z miłości" to spektakl będący barwnym kolażem przejmującego realizmu, ciepłego humoru oraz gorzkiej ironii. Podglądając dzień z życia zwyczajnych mieszkańców Wiednia, widz będzie miał okazję dokonać oceny współczesnego świata, w którym kierowani tytułową miłością ludzie pogrążają się w coraz większym poczuciu beznadziei i frustracji, budzącym w nich potrzebę choćby najbardziej absurdalnego protestu.

 

Bohaterami powoduje nie tylko tytułowa miłość, ale także rozpacz i melancholia. Ich losy przeplatają się pod okiem Boga w przedziwny sposób, prowadząc do przejmującego finału. To przedstawienie gwarantuje wiele doznań i nie rozczaruje widzów spragnionych intelektualnej rozrywki.

 

Spektakl jest polską prapremierą. Jego reżyserią zajęła się ceniona i dobrze znana krakowskiej publiczności Iwona Kempa (Rozmowy poufne, Udręka życia, Intymność, Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć). Na scenie będziemy mieli okazje podziwiać wielu znanych i lubianych aktorów Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie m.in. Dominikę Bednarczyk, Annę Tomaszewską, Radosława Krzyżowskiego, Grzegorza Mielczarka.

 

Pierwsze spektakle,  odbędą się 23, 25, 26 i 27 lutego (zawsze o godz. 19:00).
Zapraszamy na stronę www i do kasy Teatru (Plac Św. Ducha 1) oraz do kasy Małopolskiego Ogrodu Sztuki (ul. Rajska 12, czynna na dwie godziny przed każdym biletowanym wydarzeniem).

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...