Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 21.02.2014 A A A
Sposoby na trudne rozmowy
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

z początkiem marca w Teatrze Nowym w Poznaniu inaugurujemy cykl "TE_ATRakcje", w ramach którego będziemy prezentować gościnne spektakle dla najmłodszych. pektaklom będą zazwyczaj towarzyszyły warsztaty, spotkania z ciekawymi ludźmi i inne wydarzenia okołoteatralne dla dzieci i rodziców.


wstydliwe tematy. Takim przedstawieniem niewątpliwie jest O dziewięciu miesiącach ze słowackiego Divadlo Piki z Pezinoka, pierwszej prezentacji cyklu "TE_ATRakcje".

 

Tych z Państwa, którzy nie bardzo wiedzą, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi o „dorosłych” sprawach, zapraszamy na dwie trzygodzinny sesje warsztatów tematycznych do spektaklu. Zajęcia poprowadzą Katarzyna Grzegorzewska i Jagoda Konieczna-Blicharz – psycholożki i specjalistki pracujące w Instytucie Małego Dziecka im. Astrid Lindgren w Poznaniu. Projekt "TE_ATRakcje" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Zapraszamy 1 marca do Starej Sali Prób.

godz. 11.00 „Mamo, tato, skąd się biorą dzieci?”

 

Przyjrzymy się temu jak dzieci myślą, czują i postrzegają świat oraz jak przebiega ich rozwój w sferze psychoseksualnej.  Zastanowimy się nad tym, jak rozmawiać z dziećmi na tematy związane z seksualnością człowieka, uwzględniając osobiste możliwości rodziców jak i rozwojowe potrzeby i dzieci.

 

Poszukamy również praktycznych rad i wskazówek, które będą pomocne rodzicom w rozmowie z pociechami. Zajęcia adresowane do rodziców dzieci w wieku od 3 do 7 lat.

 

godz. 15.30 „Rodzeństwo na starcie”

 

Porozmawiamy o tym jak przygotować dziecko oraz całą rodzinę na pojawienie się kolejnego jej członka. Przyjrzymy się jak z perspektywy pierwszego dziecka wygląda sytuacja pojawienia się rodzeństwa oraz jakie w związku z tym ma ono potrzeby. Poszukamy praktycznych wskazówek i rad na to jak wesprzeć dziecko przed i po narodzeniu się brata lub siostry.

Zajęcia adresowane do rodziców dzieci w wieku od 1 do 7 lat.
Czas warsztatów: 3h
Koszt jednych zajęć: 15 zł/os. przy zakupie min. 2 biletów na spektakl „O dziewięciu miesiącach”.

 

2 marca, godz. 12.30 i 15.00
Tatjana Lehenova – Katarina Aulitisová
„O dziewięciu miesiącach”
spektakl gościnny na motywach książki Tatjany Lehenovej „Je Miška myška?” („Czy Miška jest myszką?”).

 

Reżyseria: Ľubo Piktor i Katka Aulitisová
Scenografia: František Lipták
Występuje Katka Aulitisová

 

Skąd się biorą dzieci? We Francji rodzice twierdzą, że znaleźli swoje pociechy w kapuście. W Anglii wystarczy wybrać się do specjalnego sklepu, w którym niemowlęta po prostu leżą na półkach, ozdobione kolorowymi kokardkami. A w Polsce i na Słowacji mówimy, że przynoszą je bociany. Która wersja jest prawdziwa? Przedstawienie „O dziewięciu miesiącach” w prosty i przystępny sposób wyjaśnia maluchom, że wszystkie dzieci przychodzą na świat tą samą drogą. Zanim to jednak nastąpi, muszą spędzić dziewięć szczęśliwych, ekscytujących - a czasami niebezpiecznych - miesięcy w brzuszkach swoich mam. O tym, co się wówczas dzieje, opowiedzą Wam Miška i jej mama.

 

Spektakl w języku polskim
Czas trwania: 45 minut
Wiek widzów: dzieci 3–10  lat

 

Mecenasami spektaklu „O dziewięciu miesiącach” są Piotr Stanisław Styczyński – Honorowy Konsul Republiki Słowackiej oraz Instytut Słowacki w Warszawie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...