Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.03.2014 A A A
Nowy program o książkach w TVP1
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: www.sxc.hu

Już jutro (4 marca) na antenie telewizyjnej Jedynki zagości nowy program pt. „Co czytać?” W pierwszym odcinku znajdą się aż dwie pozycje z oferty Prószyński Media: „Nie odchodź” Lisy Scottoline oraz „Masa o kobietach polskiej mafii” Artura Górskiego.


Program „Co czytać?” został pomyślany jako rodzaj przewodnika po najciekawszych nowościach wydawniczych. „Przyświeca nam założenie, że nie należy dzielić literatury na „wysoką” i „niską”, a jedynie na dobrą lub złą, bez względu na gatunek” – mówi reżyser, Mustafa Snarski. – „Będziemy omawiać książki dla tzw. zwykłych ludzi, książki czytane dla przyjemności, a nie snobizmu, książki, po które sięgnie szersze grono czytelników”. Do takich z pewnością zaliczają się propozycje Prószyńskiego. Powieść Scottoline – trzecia już książka w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ! – to historia Mike’a, lekarza i weterana wojennego, który musi stawić czoła największemu jak dotychczas wyzwaniu: samotnemu rodzicielstwu. „Masa o kobietach polskiej mafii” to wywiad-rzeka Artura Górskiego z najsłynniejszym polskim świadkiem koronnym, Jarosławem „Masą” Sokołowskim.

 

Formuła programu „Co czytać?” przewiduje prezentację minimum 3 nowości wydawniczych w każdym odcinku. Z założenia każdy odcinek będzie inny, w zależności od tytułów, które w danym odcinku się pojawią. Prowadzący – charakterystyczny i słynący z ciętego języka dr Bogusław Bednarek – opowie o książce, spotka się z autorem, zajrzy do lokalnej księgarni, a nawet wystąpi w roli bohatera książki.

 

Program „Co czytać?” będzie gościł na antenie TVP 1 przez najbliższych 13 tygodni, w każdy wtorek o godz. 9:05.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Pytanie o obecność ojca
Ojciec w życiu dziecka jest zawsze ważny – niezależnie od ...
Poza prawdą /Premiera książki/
Miłość Adama do Antoniny skończyła się nagle. Odszedł. ...
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...