Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 03.03.2014 A A A
Nowy program o książkach w TVP1
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: www.sxc.hu

Już jutro (4 marca) na antenie telewizyjnej Jedynki zagości nowy program pt. „Co czytać?” W pierwszym odcinku znajdą się aż dwie pozycje z oferty Prószyński Media: „Nie odchodź” Lisy Scottoline oraz „Masa o kobietach polskiej mafii” Artura Górskiego.


Program „Co czytać?” został pomyślany jako rodzaj przewodnika po najciekawszych nowościach wydawniczych. „Przyświeca nam założenie, że nie należy dzielić literatury na „wysoką” i „niską”, a jedynie na dobrą lub złą, bez względu na gatunek” – mówi reżyser, Mustafa Snarski. – „Będziemy omawiać książki dla tzw. zwykłych ludzi, książki czytane dla przyjemności, a nie snobizmu, książki, po które sięgnie szersze grono czytelników”. Do takich z pewnością zaliczają się propozycje Prószyńskiego. Powieść Scottoline – trzecia już książka w klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ! – to historia Mike’a, lekarza i weterana wojennego, który musi stawić czoła największemu jak dotychczas wyzwaniu: samotnemu rodzicielstwu. „Masa o kobietach polskiej mafii” to wywiad-rzeka Artura Górskiego z najsłynniejszym polskim świadkiem koronnym, Jarosławem „Masą” Sokołowskim.

 

Formuła programu „Co czytać?” przewiduje prezentację minimum 3 nowości wydawniczych w każdym odcinku. Z założenia każdy odcinek będzie inny, w zależności od tytułów, które w danym odcinku się pojawią. Prowadzący – charakterystyczny i słynący z ciętego języka dr Bogusław Bednarek – opowie o książce, spotka się z autorem, zajrzy do lokalnej księgarni, a nawet wystąpi w roli bohatera książki.

 

Program „Co czytać?” będzie gościł na antenie TVP 1 przez najbliższych 13 tygodni, w każdy wtorek o godz. 9:05.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nagroda Gombrowicza po raz piąty
Prezydent Radomia i Muzeum Witolda Gombrowicza ogłaszają kolejną ...
Jeszcze bogatszy program. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®
Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie® zbliżają się ...
Olga Hund laureatką Nagrody Gombrowicza
Olga Hund, autorka książki „Psy ras drobnych”, została ...
Rozpoczyna się XVI Festiwal Kultury Żydowskiej Warszawa Singera
Już po raz szesnasty ożywi letnią Warszawę i powita wracających ...