Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 11.03.2014 A A A
Projekt teatralny dla młodych twórców MONTOWNIA BIS
INFORMACJA PRASOWA
Źródło: https://pl-pl.facebook.com/TeatrMontownia

Teatr Montownia, warszawska grupa z kilkunastoletnim doświadczeniem scenicznym, zaproponowała w minionym roku studentom i świeżym absolwentom szkół artystycznych wspólną realizację projektu, który nawiązując do okoliczności powstania Montowni, wspierałby własne pomysły i niezależną inicjatywę młodych aktorów. W marcu i kwietniu tego roku, wspólnie z Teatrem Powszechnym zaprezentuje na Małej Scenie efekty półrocznej pracy trzech wyróżnionych grup.


Osiemnaście lat temu ówcześni studenci PWST w Warszawie: Adam Krawczuk, Rafał Rutkowski i Maciej Wierzbicki, przygotowali według własnego pomysłu spektakl „Zabawa” Sławomira Mrożka. Spektakl był następnie grany na małej scenie Teatru Powszechnego, gdzie w 1996 roku – już pod szyldem Teatru Montownia i z udziałem Marcina Perchucia - wystawili Molierowskie „Szelmostwa Skapena”, zapoczątkowując powstanie odnoszącego sukcesy artystyczne teatru.

 

Nawiązując do tej historii Montownia od pół roku realizuje podobny projekt z obecnymi studentami i absolwentami Akademii Teatralnej w Warszawie i Białymstoku oraz krakowskiej PWST i łódzkiej PWSFTviT. Tak jak przed laty, początkującym aktorom udostępni swoją profesjonalną scenę Teatr Powszechny. Zostaną na niej zaprezentowane trzy różne spektakle, od początku do końca zrealizowane przez młodych artystów własnymi siłami; artystów, których wyróżnia entuzjazm, niezależność i świeżość pomysłów. Będą to: przedstawienie aktorsko-lalkowe „Moliere. Z urojenia” na podstawie sztuki Michaiła Bułhakowa „Molière, czyli zmowa świętoszków” oraz klasyka polska i światowa: „Na pełnym morzu” Sławomira Mrożka oraz „Immoralista” Andre Gide’a.

 

Terminy spektakli:
Papahema: „Moliere. Z urojenia”, 15 marca 2014
Grupa Teatralna Zbrakulaku: „Immoralista”, 30 marca 2014 (spektakl niebiletowany)
Hańba!: „Na pełnym morzu”, kwiecień 2014

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...