Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.03.2014 A A A
Poszukiwany pomysł na intymność
INFORMACJA PRASOWA
Fabryka miejska, Katarzyna Baług fot. Nickolas Peter Chelyapov. Źródło: materiał prasowy

Jeszcze tylko do piątku (21.03) można nadsyłać zgłoszenia do konkursu „Wspólny projekt” organizowanego przez Muzeum Sztuki w Łodzi oraz Fundację Sztuki Polskiej ING. Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu dla młodych artystów jest INTYMNOŚĆ. Nazwisko laureata, który pod okiem obu instytucji będzie mógł zrealizować swój pomysł jury konkursu przedstawi już na początku kwietnia.


Pojęcie „intymność” pochodzi od łacińskiego słowa „intimus” i oznacza „wewnętrzny, najgłębszy” (w przenośni: „najtajniejszy”, „najskrytszy”). Organizatorzy konkursu podkreślają, że „Intymność” to jednak nie tylko to, co skrywane i utajnione, ale też rodzaj dyskretnej relacji ze światem zewnętrznym. W praktyce artystycznej rozumiana jest jako związek artysty z materią, tworzywem oraz treścią sztuki.

 

– Nie oczekujemy gotowych prac, a raczejniekonwencjonalnych, ale przemyślanych pomysłów na realizacje tematu - wyjaśnia Katarzyna Słoboda, kuratorka Muzeum Sztuki w Łodzi.

 

W konkursie szczególny nacisk kładziony jest nie tyle na efekt, ile na sam proces realizacji projektu- dodaje Maria Rubersz z Fundacji Sztuki Polskiej ING. Dlatego jednym z decydujących czynników przy wyborze najlepszej pracy będzie potencjał jej rozwoju w ścisłej współpracy z organizatorami przedsięwzięcia. Istotnym elementem podlegającym ocenie jest również realne podejście do budżetu przeznaczonego na projekt. W tym roku to 18 tys. złotych, z czego 2 tys. stanowić będzie honorarium autorskie. Udział w konkursie mogą brać pojedyncze osoby lub grupy osób występujące jako jeden zespół, które nie ukończyły 30 lat. Zgłoszenia można wysyłać do piątku (21 marca) na adres k.sloboda@msl.org.pl. W tytule maila należy wpisać „Wspólny projekt”. Projekty prosimy przesyłać przez jeden z ogólnodostępnych serwisów do transferu – pakiet nadsyłanych plików nie może przekraczać 2 GB. Wynik konkursu zostanie ogłoszony w kwietniu a zwycięski projekt będzie realizowany między kwietniem a listopadem 2014 roku. Szczegółowe informacje o konkursie oraz regulamin są dostępne na stronach: www.msl.org.pl oraz ingart.pl.

 

Współpraca Muzeum Sztuki w Łodzi z Fundacją Sztuki Polskiej ING rozpoczęła się w 2012 roku. Wtedy też narodził się pomysł na „Wspólny projekt”, czyli cykliczny konkurs, którego celem jest wspieranie młodych artystów, działających w obszarze szeroko pojętych sztuk wizualnych. Jego założenie jest dość niestandardowe. Najważniejsze jest nie samo ogłoszenie zwycięzcy i honorarium autorskie, ale wyjątkowa możliwość, jaką otrzyma laureat lub laureatka: zrealizowania swojego pomysłu przy pełnym wsparciu organizatorów konkursu.

 

Tematem pierwszej edycji były prototypy miejskie, a zwyciężczynią konkursu została Katarzyna Baług, która przeprowadziła swoją akcję artystyczną „Fabryka miejska” w przestrzeni publicznej Łodzi w maju 2013 roku. Artystka przez tydzień podróżowała po mieście wymyśloną przez siebie mobilną maszyną i zachęcała łodzian do poświęcenia czasu na nietypową, czasem pozornie bezproduktywną pracę.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
„Mistrzowskie wyzwania” – rusza domowy konkurs filmowy!
W konkursie na film realizowany z domowego zacisza, na tematy ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...
Konkurs na plakat Festiwalu Miasto Słowa
W tym roku Nagroda Literacka Gdynia obchodzi swoje 15 lecie. ...
Wygraj zaproszenie na przedstawienie w Teatrze Współczesnym w Warszawie /konkurs/
Teatr Współczesny w Warszawie to jeden z najbardziej stabilnych ...