Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.03.2014 A A A
„Wierni wrogowie” Olgi Gromyko – prapremiera na Pyrkonie 2014
INFORMACJA PRASOWA

Największy w Polsce Festiwal Fantastyki Pyrkon rozpocznie się już w najbliższy piątek. Do literackich premier największego w Polsce Festiwalu Fantastyki Pyrkon dołącza najnowsza książka Olgi Gromyko - "Wierni wrogowie"! To długo wyczekiwana powieść, która z jednej strony usatysfakcjonuje miłośników bestsellerowej serii Olgi Gromyko o przygodach wiedźmy Wolhy, a z drugiej ukaże polskim czytelnikom nowe, nieznane literackie oblicze autorki.


„Wierni wrogowie” ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy, pomiędzy wilkołaki, trolle, driady, elfy i smoki, w czasy heroicznych czynów, które dawno już przeszły do legend.

 

Nie zawsze jest tak, że ucieszą cię kłopoty wroga. A ucieczka przed problemami hen na kraniec ludzkich ziem bynajmniej nie gwarantuje świętego spokoju. Ba, obrażanie się na cały świat nie oznacza, że masz stać z boku i patrzeć, jak ktoś usiłuje go podbić tudzież godzić się na plany dotyczące bezpośrednio twojej cennej skóry.

 

Zdarza się, że grupa przypadkowych osób wbrew woli wciągnięta w wydarzenia, o których nie wiedzą prawie nic może zdziałać więcej niż cały konwent arcymagów, który w praktyce wcale nie jest aż tak wszechmocny i wszystkowiedzący. A może nawet występuje w nie do końca słusznej sprawie...

 

Czasami wir przygody w jednej chwili burzy z trudem zbudowaną codzienność i ciska cię na drugi kraniec świata bez żadnej gwarancji na powrót, a nawet zachowanie życia.

 

OLGA GROMYKO
Urodziła się w 1978 roku w Winnicy (obecne terytorium Ukrainy). Z wykształcenia jest biologiem i przez kilka lat pracowała w Instytucie Naukowo-Badawczym epidemiologii i mikrobiologii. Debiutowała powieścią Zawód: wiedźma (2003), której główną bohaterką jest Wolha Redna. Pozostałe powieści z cyklu to Wiedźma opiekunka (2003) i Wiedźma naczelna (2004). Pisarka jest członkiem Związku Pisarzy Białorusi. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym medal Nikołaja Gogola za rozwój literatury fantastycznej (2009). Obecnie mieszka w Mińsku. Gościem Pyrkonu 2014 będzie również tłumaczka Olgi Gromyko na język polski Marina Makarevskaya.

Źródło: http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=goscie#gromyko

 

Z autorką powieści będzie można spotkać się na Festiwalu w Poznaniu. Olga Gromyko jest jednym z zagranicznych gości zaproszonych na Pyrkon.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Nowa data i formuła Big Book Festival 2020
Ósmy międzynarodowy Duży Festiwal Czytania odbędzie się ...
Ani kroku w tył, czyli dlaczego niektórych rzeczy nie da się uprościć i co z tego wynika
Co mają ze sobą wspólnego pułapka na myszy i wić bakterii? ...
DEMONY DZIECIŃSTWA – UPIORY DOROSŁOŚCI
Opowieść o traumatycznym dzieciństwie. Bliznach, jakie pozostają ...
Napisz pamiętnik i zostań współautorem książki!
Gdy w internecie skończyły się ciekawe seriale a wszystkie ...