Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 20.03.2014 A A A
„Wierni wrogowie” Olgi Gromyko – prapremiera na Pyrkonie 2014
INFORMACJA PRASOWA

Największy w Polsce Festiwal Fantastyki Pyrkon rozpocznie się już w najbliższy piątek. Do literackich premier największego w Polsce Festiwalu Fantastyki Pyrkon dołącza najnowsza książka Olgi Gromyko - "Wierni wrogowie"! To długo wyczekiwana powieść, która z jednej strony usatysfakcjonuje miłośników bestsellerowej serii Olgi Gromyko o przygodach wiedźmy Wolhy, a z drugiej ukaże polskim czytelnikom nowe, nieznane literackie oblicze autorki.


„Wierni wrogowie” ponownie przeniosą czytelnika do świata Belorii, ale na wiele lat przed narodzinami Wolhy, pomiędzy wilkołaki, trolle, driady, elfy i smoki, w czasy heroicznych czynów, które dawno już przeszły do legend.

 

Nie zawsze jest tak, że ucieszą cię kłopoty wroga. A ucieczka przed problemami hen na kraniec ludzkich ziem bynajmniej nie gwarantuje świętego spokoju. Ba, obrażanie się na cały świat nie oznacza, że masz stać z boku i patrzeć, jak ktoś usiłuje go podbić tudzież godzić się na plany dotyczące bezpośrednio twojej cennej skóry.

 

Zdarza się, że grupa przypadkowych osób wbrew woli wciągnięta w wydarzenia, o których nie wiedzą prawie nic może zdziałać więcej niż cały konwent arcymagów, który w praktyce wcale nie jest aż tak wszechmocny i wszystkowiedzący. A może nawet występuje w nie do końca słusznej sprawie...

 

Czasami wir przygody w jednej chwili burzy z trudem zbudowaną codzienność i ciska cię na drugi kraniec świata bez żadnej gwarancji na powrót, a nawet zachowanie życia.

 

OLGA GROMYKO
Urodziła się w 1978 roku w Winnicy (obecne terytorium Ukrainy). Z wykształcenia jest biologiem i przez kilka lat pracowała w Instytucie Naukowo-Badawczym epidemiologii i mikrobiologii. Debiutowała powieścią Zawód: wiedźma (2003), której główną bohaterką jest Wolha Redna. Pozostałe powieści z cyklu to Wiedźma opiekunka (2003) i Wiedźma naczelna (2004). Pisarka jest członkiem Związku Pisarzy Białorusi. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród, w tym medal Nikołaja Gogola za rozwój literatury fantastycznej (2009). Obecnie mieszka w Mińsku. Gościem Pyrkonu 2014 będzie również tłumaczka Olgi Gromyko na język polski Marina Makarevskaya.

Źródło: http://www.pyrkon.pl/2014/index.php?go=goscie#gromyko

 

Z autorką powieści będzie można spotkać się na Festiwalu w Poznaniu. Olga Gromyko jest jednym z zagranicznych gości zaproszonych na Pyrkon.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Premiera książki Baracka Obamy "Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu"
12 lutego nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się wznowienie ...
Poznaj tomy nominowane do Nagrody Europejski Poeta Wolności 2020
21. marca 2020 roku dowiemy się, kto otrzyma Nagrodę Literacką ...
Wydawnictwo Agora ogłasza konkurs na stworzenie najlepszej powieści sensacyjnej
Od dziś, 13 stycznia br., każdy kto już napisał lub jest ...