Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 18.03.2012 A A A
Dada von Bzdülöw wygrywa Klamrę
MATERIAŁY PRASOWE
Materiał promocyjny. Fot. Michał Sokołowski

Spektakl "Caffe latte" trójmiejskiego Teatru Dada von Bzdülöw zwyciężył jubileuszowe, 20. Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra w Toruniu. Wyniki ogłoszono w sobotę wieczorem w klubie Od Nowa, który jest organizatorem tej cenionej w świecie teatru imprezy. Podczas festiwalu zaprezentowało się osiem najważniejszych scen alternatywnych z całej Polski.


Zwycięzców ogłosił dyrektor festiwalu Maurycy Męczekalski. Leszek Bzdyl, lider trójmiejskiej sceny dziękując za nagrodę podkreślał, że jest szczególnie wzruszony dlatego, że jego teatr zwycięża na jubileuszowej edycji Klamry.

 

"Caffe Latte" w reżyserii Katarzyny Chmielewskiej i Leszka Bzdyla zaprezentowane zostało w Toruniu podczas drugiego dnia festiwalu. Spektakl przyjęła z aplauzem zarówno krytyka, jak i widzowie. Główną nagrodę Klamry przyznaje od 2007 roku w swoim głosowaniu publiczność. Zwycięstwo wiąże się automatyczne zaproszenie kolejnej sztuki zwycięskiego teatru, na najbliższą edycję Klamry.

 

Drugie miejsce w głosowaniu widzów przypadło teatrowi Porywacze Ciał z Poznania za "Zapis automatyczny", a trzecie dla Teatru Provisorium za "Braci Karamazow".

 

Na toruńskiej scenie zaprezentowały się w tym roku także: Sopocki Teatr Tańca ("Dali"), poznańskie Usta Usta Republika  ("Ukryte") i Teatr Ósmego Dnia ("Osadzeni. Młyńska 1"), warszawskie Studium Teatralne ("Król kier znów na wylocie") oraz szczeciński Teatr Kana ("Niewypowiedziane"). Gościem specjalnym festiwalu był twórca teatralny, grafik i reżyser Leszek Mądzik, kreator Sceny Plastycznej KUL.

 

Toruński festiwal jest w tej chwili jednym z najstarszych i najbardziej cenionych spotkań teatru alternatywnego i nieinstytucjonalnego w Polsce. Od narodzin w 1993 roku odbywa się w Studenckim Klubie Pracy Twórczej Od Nowa, kultowym miejscu znanym m.in. z narodzin "Republiki" Grzegorza Ciechowskiego czy "Kobranocki", koncertów Krzysztofa Komedy czy festiwali Blues Od Nowa i Jazz Od Nowa. W przyszłym roku Klamra odbędzie się jednak w zupełnie nowej oprawie. Jesienią 2012 zakończona zostanie rozbudowa klubu Od Nowa o nową salę widowiskową, co pozwoli poszerzyć program Klamry do kilkunastu spektakli.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...