Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.03.2014 A A A
II Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki 2014
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

W dniach 22 marca do 30 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie II edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki, która zapowiada się niezwykle interesująco i interdyscyplinarnie. Festiwal odbędzie się pod hasłem "POMIĘDZY ŚWIATAMI".


O jego programie opowiadały 18 marca na konferencji prasowej: Kierownik Artystyczny MOS i Dyrektor Festiwalu KRoki Iwona Kempa oraz kuratorki Katarzyna Bester i Jadwiga Majewska.

 

Zaplanowano występy tancerzy, performerów i aktorów z Indii, Japonii, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Niemiec, a także z Poznania, Łodzi, Lublina, Gdańska i Krakowa. Odbędą się także panele dyskusyjne, rozmowy z artystami, wykłady performatywne, projekcje oraz taneczne spotkania „sam na sam”.

 

Jak powiedziały organizatorki, podczas konferencji prasowej:

 

„Z jednej strony chcemy pokazać taniec jako swoistą przestrzeń graniczną, w której dokonuje się, pod różnymi warunkami, wymiana pomiędzy przeszłością a nowoczesnością, sztuką a nowymi technologiami, tańcem a performancem, wreszcie między kulturą własną a spojrzeniem na kwestię „innego”. Z drugiej strony twórcy edycji chcą odsłonić zderzenia różnych dziedzin sztuki, w wyniku których tracą one swoją definicyjną tożsamość na rzecz wieloznaczności formy czy współtworząc nowy język artystycznej ekspresji.”

 

W tym roku program KRoków ma na celu eksplorację przestrzeni „pomiędzy”. W centrum zainteresowania twórców edycji znajduje się taniec współczesny, ale z równą atencją przyglądniemy się innym sztukom, zjawiskom teatralnym i performatywnym, do których taniec na różne sposoby przenika i z którymi taniec na różne sposoby w przestrzeni „pomiędzy” się spotyka.

 

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie festiwalu: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Niezapomniany weekend z teatrem ulicznym
Już w najbliższy weekend, w piątek 12 lipca 2019 roku rozpocznie ...
Dwie nagrody główne dla kieleckiego „Kubusia” na jednym z najważniejszych konkursów teatralnych w kraju
W tegorocznym, prestiżowym, 25 Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie ...
Światowe tournée Teatru Pieśń Kozła. Wystąpią w The Globe
Wrocławski teatr zaprezentuje się na najbardziej prestiżowej ...
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych
Letnie Granie Przedstawień Teatralnych to przegląd premier ...