Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 22.03.2014 A A A
II Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego KRoki 2014
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

W dniach 22 marca do 30 marca w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie II edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Kroki, która zapowiada się niezwykle interesująco i interdyscyplinarnie. Festiwal odbędzie się pod hasłem "POMIĘDZY ŚWIATAMI".


O jego programie opowiadały 18 marca na konferencji prasowej: Kierownik Artystyczny MOS i Dyrektor Festiwalu KRoki Iwona Kempa oraz kuratorki Katarzyna Bester i Jadwiga Majewska.

 

Zaplanowano występy tancerzy, performerów i aktorów z Indii, Japonii, Finlandii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch, Węgier, Niemiec, a także z Poznania, Łodzi, Lublina, Gdańska i Krakowa. Odbędą się także panele dyskusyjne, rozmowy z artystami, wykłady performatywne, projekcje oraz taneczne spotkania „sam na sam”.

 

Jak powiedziały organizatorki, podczas konferencji prasowej:

 

„Z jednej strony chcemy pokazać taniec jako swoistą przestrzeń graniczną, w której dokonuje się, pod różnymi warunkami, wymiana pomiędzy przeszłością a nowoczesnością, sztuką a nowymi technologiami, tańcem a performancem, wreszcie między kulturą własną a spojrzeniem na kwestię „innego”. Z drugiej strony twórcy edycji chcą odsłonić zderzenia różnych dziedzin sztuki, w wyniku których tracą one swoją definicyjną tożsamość na rzecz wieloznaczności formy czy współtworząc nowy język artystycznej ekspresji.”

 

W tym roku program KRoków ma na celu eksplorację przestrzeni „pomiędzy”. W centrum zainteresowania twórców edycji znajduje się taniec współczesny, ale z równą atencją przyglądniemy się innym sztukom, zjawiskom teatralnym i performatywnym, do których taniec na różne sposoby przenika i z którymi taniec na różne sposoby w przestrzeni „pomiędzy” się spotyka.

 

Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie festiwalu: http://www.mos.art.pl/spektakl/pl/451/kroki-harmonogram

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...