Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.03.2014 A A A
„Arszenik i stare koronki” w Teatrze Słowackiego
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

Na Dużej Scenie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie trwają ostatnie próby i przygotowania do sztuki Josepha Kesserlinga w reżyserii Krzysztofa Babickiego „Arszenik i stare koronki”.


O sztuce, która jest utrzymana nieco w komedii ale też tragikomedii, tak piszą organizatorzy:

 

„Jeśli bawią Was świetnie skrojone czarne komedie w stylu Agathy Christie, jeśli chcecie w teatrze śmiać się do rozpuku, a już za chwilę zamierać z przerażenia, jeśli lubicie być zaskakiwani nieprzewidzianymi zwrotami akcji i wbijani w fotele jej wartkim biegiem, jeśli chcecie spędzić wieczór w towarzystwie plejady bohaterów z krwi i kości, ożywionych na scenie przez najznakomitszych aktorów – ten spektakl jest specjalnie dla Was”.

 

Brodwayowski przebój, grany nieprzerwanie od dziesiątek lat przy pełnej widowni na pewno dostarczy Wam znakomitej rozrywki na równie znakomitym poziomie.

 

W rolach głównych dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.

 

Jak poinformował na środowej konferencji prasowej reżyser, widzowie zobaczą pełną trzyaktową wersję sztuki Kesserlinga. Znajdą się w niej te wątki, których zabrakło w inscenizacji Teatru Telewizji. Na scenie pojawią się aktorzy reprezentujący różne pokolenia - od starszych i doświadczonych do mniej znanych, młodych artystów.

 

Anna Polony (Abby Brewster) i Urszula Popiel (Marta Brewster, siostra Abby) grają na deskach Teatru im. J. Słowackiego gościnnie. Wcielają się w dwie miłe staruszki, które wynajmują lokatorom pokój w swoim domu. Jak się okazuje, siostry w swojej dobrotliwości udzielają pomocy zrozpaczonym samotnym mężczyznom i częstują ich domowym winem porzeczkowym z odrobiną arszeniku.

 

Obok tych znakomitych aktorek wystąpią między innymi: Sławomir Rokita, Maciej Jackowski, Krzysztof Jędrysek, Tomasz Wysocki, Tadeusz Zięba, Feliks Szajnert, Wojciech Skibiński, Natalia Strzelecka, Jerzy Światłoń, Tomasz Augustynowicz, Grzegorz Łukawski, Rafał Sadowski.

 

Fragmenty muzyczne wykorzystane w przedstawieniu pochodzą z lat 40. i 50. XX w. Publiczność usłyszy słynne amerykańskie utwory tamtego czasu, wykonane przez Franka Sinatrę i orkiestrę Glenna Millera. Zabrzmi m.in. „Let It Snow”, „I Got Rhythm”, „Moonlight Serenade”.

 

Premiera „Arszeniku i starych koronek” odbyła się w sobotę 22 marca. Następne spektakle grane będą 25, 26 i 27 marca.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...