Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.03.2014 A A A
„Arszenik i stare koronki” w Teatrze Słowackiego
TOMASZ CICHOCKI
Fot. Tomasz Cichocki

Na Dużej Scenie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie trwają ostatnie próby i przygotowania do sztuki Josepha Kesserlinga w reżyserii Krzysztofa Babickiego „Arszenik i stare koronki”.


O sztuce, która jest utrzymana nieco w komedii ale też tragikomedii, tak piszą organizatorzy:

 

„Jeśli bawią Was świetnie skrojone czarne komedie w stylu Agathy Christie, jeśli chcecie w teatrze śmiać się do rozpuku, a już za chwilę zamierać z przerażenia, jeśli lubicie być zaskakiwani nieprzewidzianymi zwrotami akcji i wbijani w fotele jej wartkim biegiem, jeśli chcecie spędzić wieczór w towarzystwie plejady bohaterów z krwi i kości, ożywionych na scenie przez najznakomitszych aktorów – ten spektakl jest specjalnie dla Was”.

 

Brodwayowski przebój, grany nieprzerwanie od dziesiątek lat przy pełnej widowni na pewno dostarczy Wam znakomitej rozrywki na równie znakomitym poziomie.

 

W rolach głównych dwie wielkie damy polskiej sceny: Anna Polony i Urszula Popiel.

 

Jak poinformował na środowej konferencji prasowej reżyser, widzowie zobaczą pełną trzyaktową wersję sztuki Kesserlinga. Znajdą się w niej te wątki, których zabrakło w inscenizacji Teatru Telewizji. Na scenie pojawią się aktorzy reprezentujący różne pokolenia - od starszych i doświadczonych do mniej znanych, młodych artystów.

 

Anna Polony (Abby Brewster) i Urszula Popiel (Marta Brewster, siostra Abby) grają na deskach Teatru im. J. Słowackiego gościnnie. Wcielają się w dwie miłe staruszki, które wynajmują lokatorom pokój w swoim domu. Jak się okazuje, siostry w swojej dobrotliwości udzielają pomocy zrozpaczonym samotnym mężczyznom i częstują ich domowym winem porzeczkowym z odrobiną arszeniku.

 

Obok tych znakomitych aktorek wystąpią między innymi: Sławomir Rokita, Maciej Jackowski, Krzysztof Jędrysek, Tomasz Wysocki, Tadeusz Zięba, Feliks Szajnert, Wojciech Skibiński, Natalia Strzelecka, Jerzy Światłoń, Tomasz Augustynowicz, Grzegorz Łukawski, Rafał Sadowski.

 

Fragmenty muzyczne wykorzystane w przedstawieniu pochodzą z lat 40. i 50. XX w. Publiczność usłyszy słynne amerykańskie utwory tamtego czasu, wykonane przez Franka Sinatrę i orkiestrę Glenna Millera. Zabrzmi m.in. „Let It Snow”, „I Got Rhythm”, „Moonlight Serenade”.

 

Premiera „Arszeniku i starych koronek” odbyła się w sobotę 22 marca. Następne spektakle grane będą 25, 26 i 27 marca.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Wojownik: premiera już w ten weekend
Teatr Pieśń Kozła we Wrocławiu zaplanował premierowe spektakle ...
23. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
Głównymi bohaterami tegorocznej edycji festiwalu będą artyści ...
24. Konfrontacje Teatralne
Trwa 24. edycja Konfrontacji Teatralnych. Przed nami tydzień ...
„Imię” w Teatrze Studio Buffo
W Teatrze Studio Buffo na stałe zagościła inscenizacja francuskiej ...