Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.03.2014 A A A
Jeździec Burzy w Teatrze Rampa
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Musical to już wyzwanie dla teatru, a rockowy musical to jeszcze poważniejsze wyzwanie sytuujące go na pograniczu teatru i koncertu rokowego. Teatralno muzyczna opowieść o życiu i karierze lidera The Doors przyciąga do Teatru Rampa kilka pokoleń Widzów. To nie żart - przychodzą na niego ojcowie z synami, zorganizowane wycieczki i kompletnie niezorganizowane grupki znajomych. Niektórzy oglądali spektakl  po kilka a nawet kilkanaście razy. Co ich tak przyciąga?


Z pewnością historia niepokornego artysty, wrażliwego poety, który wspólnie z przyjacielem Rayem Manzarkiem zakłada kapelę. Teksty były już właściwie gotowe - to mroczne wiersze Jima nawiązujące wyraźnie do jego ulubionego poety i malarza Williama Blake'a. Co ciekawe tekstom tym towarzyszyły już gotowe melodie, które Morrison od dawna nosił w sobie, a które "przełożył" na instrumenty Ray Manzarek. Tak się zaczyna historia rock'n'rollowej kapeli The Doors, której genialnej muzyki  można posłuchać w musicalu Teatru Rampa.

 

Ponadczasowe przeboje The Doors grane są na żywo przez zespół Romualda Kunikowskiego, który również przygotował aranżacje, są zdecydowanie mocną stroną musicalu. Wszystkie teksty piosenek, wykonywane w tym spektaklu zostały przetłumaczone na język polski. Większość przekładów podjął się Krzysztof Jaryczewski (niegdyś Oddział Zamknięty), dzięki czemu nie straciły one swej drapieżności, mroczności i mocnych rockowych akcentów. Przyjęta koncepcja reżyserska – połączenia teatru z koncertem rockowym na żywo, również należycie trzyma w napięciu. No i oczywiście interpretacje piosenek  Marcina Rychcika - scenicznego Morrisona - wprawiają w zachwyt i nikogo nie pozostawiają obojętnym! To dzięki niemu Jeźdźcy Burzy w Teatrze Rampa zdecydowanie... nie śpią!

 

Można się o tym przekonać osobiście już 26, 27, 28, 29  marca w TEATRZE RAMPA w Warszawie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (2)
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...