Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 24.03.2014 A A A
Jeździec Burzy w Teatrze Rampa
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Materiał prasowy

Musical to już wyzwanie dla teatru, a rockowy musical to jeszcze poważniejsze wyzwanie sytuujące go na pograniczu teatru i koncertu rokowego. Teatralno muzyczna opowieść o życiu i karierze lidera The Doors przyciąga do Teatru Rampa kilka pokoleń Widzów. To nie żart - przychodzą na niego ojcowie z synami, zorganizowane wycieczki i kompletnie niezorganizowane grupki znajomych. Niektórzy oglądali spektakl  po kilka a nawet kilkanaście razy. Co ich tak przyciąga?


Z pewnością historia niepokornego artysty, wrażliwego poety, który wspólnie z przyjacielem Rayem Manzarkiem zakłada kapelę. Teksty były już właściwie gotowe - to mroczne wiersze Jima nawiązujące wyraźnie do jego ulubionego poety i malarza Williama Blake'a. Co ciekawe tekstom tym towarzyszyły już gotowe melodie, które Morrison od dawna nosił w sobie, a które "przełożył" na instrumenty Ray Manzarek. Tak się zaczyna historia rock'n'rollowej kapeli The Doors, której genialnej muzyki  można posłuchać w musicalu Teatru Rampa.

 

Ponadczasowe przeboje The Doors grane są na żywo przez zespół Romualda Kunikowskiego, który również przygotował aranżacje, są zdecydowanie mocną stroną musicalu. Wszystkie teksty piosenek, wykonywane w tym spektaklu zostały przetłumaczone na język polski. Większość przekładów podjął się Krzysztof Jaryczewski (niegdyś Oddział Zamknięty), dzięki czemu nie straciły one swej drapieżności, mroczności i mocnych rockowych akcentów. Przyjęta koncepcja reżyserska – połączenia teatru z koncertem rockowym na żywo, również należycie trzyma w napięciu. No i oczywiście interpretacje piosenek  Marcina Rychcika - scenicznego Morrisona - wprawiają w zachwyt i nikogo nie pozostawiają obojętnym! To dzięki niemu Jeźdźcy Burzy w Teatrze Rampa zdecydowanie... nie śpią!

 

Można się o tym przekonać osobiście już 26, 27, 28, 29  marca w TEATRZE RAMPA w Warszawie.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (2)
PODOBNE TEMATY
CZWORO DO POPRAWKI - nowa produkcja teatralna Fundacji Garnizon Sztuki
Fundacja Garnizon Sztuki rozpoczyna nowy projekt, którego zwieńczeniem ...
Gęstość zaludnienia. Historia wybuchu. Nowy spektakl w Teatrze Kana
Zapraszamy na wymowny, przejmujący spektakl o apokalipsie, o ...
„WYKRYWACZ KŁAMSTW" – JUBILEUSZOWA SZTUKA ANNY GORNOSTAJ!
W tym roku Dyrektor warszawskiego Teatru Capitol, Anna Gornostaj, ...
"Hamlet" na 70-lecie Teatru Dramatycznego
Rok 2019 będzie dla Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy rokiem ...