Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.03.2012 A A A
W Jarocinie zagrają Kult, Illusion i Biohazard
Źródło: wikipedia.org

Gwiazdami tegorocznego Festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 20-22 lipca będą: Kult, Illusion oraz Biohazard. Zespoły dołączyły do Against Me, TZN Xenna i Lipali, których koncerty już wcześniej zapowiedzieli organizatorzy imprezy.


Kultu z Kazikiem Staszewskim nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. W tym roku zespół obchodzi trzydziestolecie swojego istnienia i właśnie w Jarocinie odbędzie się jedyny koncert w całości poświęcony temu jubileuszowi. Wydarzenie to bez wątpienia będzie niezwykłe nie tylko na festiwalu, ale również w koncertowej skali kraju.

 

 

Kolejnym polskim zespołem zapowiedzianym w Jarocinie jest Illusion. Grupa działa od 1992 roku, a rok później dała swój pierwszy koncert na jarocińskim festiwalu. Illusion po wydaniu pięciu płyt w 1999 roku na kilka lat zawiesił działalność. Jego lider Tomasz Lipnicki założył wówczas własny zespół o nazwie Lipali, a pozostali muzycy utworzyli Oxy.gen. W 2011 roku zespół jednak wznowił działalność, a jarociński koncert odbędzie się z okazji 20-lecia istnienia grupy.

 

 

Nowojorska formacja Biohazard wystąpi w Jarocinie z jedynym koncertem w Polsce. Istniejąca od 1988 roku grupa z powodzeniem łączy elementy hip-hopu, hardcore’u i metalu. W tym roku ukazał się ich najnowszy krążek „Reborn in Defiance”, który będzie promowany w lipcu podczas imprezy.

 

 

Festiwal w Jarocinie zaczynał w latach `70 jako Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a jego inicjatorem był Walter Chełstowski. Po 1980 roku impreza przyjęła nazwę Festiwal Muzyków Rockowych i stała się symbolem buntu i wolności młodzieży w okresie PRL. Festiwal promował młode rockowe zespoły, które na scenie miały szansę wykonywać swoje utwory opierając się powszechnej cenzurze ich treści. W Jarocinie swoją karierę zaczynały takie kapele, jak: Pidżama Porno, T.Love, Dżem, TSA, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, Dezerter, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Closterkeller, Hey, KAT czy Moskwa.

 

W 1995 roku, pierwszy raz po 25 latach, festiwal nie odbył się. Kilkakrotnie próbowano bezskutecznie reaktywować imprezę. Ten stan trwał aż do 2005 roku kiedy to z inicjatywy ówczesnego burmistrza Jarocina i dzięki wsparciu wolontariuszy odbył się dwudniowy Jarocin PRL Festiwal. Impreza odniosła ogromny sukces i przyciągnęła do miasta rzeszę fanów zarówno rocka jak i tradycji jarocińskich koncertów.  Od tego czasu ta historia powtarza się już co roku.

 

Karnety oraz bilety na Jarocin Festiwal 2012 są już w sprzedaży.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Henry No Hurry wyrusza w trasę po schroniskach górskich!
Ekipę Wawrzyńca Dabtowskiego spotkacie na przełęczach górskich ...
Pamiętamy '44: zapowiedź płyty Michała Urbaniaka "For Warsaw With Love
For Warsaw with love to tytuł płyty Michała Urbaniaka, która ...
MUSIC WITH NO BORDERS
"Music with No Borders” to wyjątkowe wydarzenie, które odbędzie ...
DESTROYERS wraca na Śląsk po ponad 25 latach!
Destroyers to zespół, który szczyt popularności przeżywał ...