Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.03.2012 A A A
W Jarocinie zagrają Kult, Illusion i Biohazard
Źródło: wikipedia.org

Gwiazdami tegorocznego Festiwalu w Jarocinie, który odbędzie się w dniach 20-22 lipca będą: Kult, Illusion oraz Biohazard. Zespoły dołączyły do Against Me, TZN Xenna i Lipali, których koncerty już wcześniej zapowiedzieli organizatorzy imprezy.


Kultu z Kazikiem Staszewskim nie trzeba raczej nikomu przedstawiać. W tym roku zespół obchodzi trzydziestolecie swojego istnienia i właśnie w Jarocinie odbędzie się jedyny koncert w całości poświęcony temu jubileuszowi. Wydarzenie to bez wątpienia będzie niezwykłe nie tylko na festiwalu, ale również w koncertowej skali kraju.

 

 

Kolejnym polskim zespołem zapowiedzianym w Jarocinie jest Illusion. Grupa działa od 1992 roku, a rok później dała swój pierwszy koncert na jarocińskim festiwalu. Illusion po wydaniu pięciu płyt w 1999 roku na kilka lat zawiesił działalność. Jego lider Tomasz Lipnicki założył wówczas własny zespół o nazwie Lipali, a pozostali muzycy utworzyli Oxy.gen. W 2011 roku zespół jednak wznowił działalność, a jarociński koncert odbędzie się z okazji 20-lecia istnienia grupy.

 

 

Nowojorska formacja Biohazard wystąpi w Jarocinie z jedynym koncertem w Polsce. Istniejąca od 1988 roku grupa z powodzeniem łączy elementy hip-hopu, hardcore’u i metalu. W tym roku ukazał się ich najnowszy krążek „Reborn in Defiance”, który będzie promowany w lipcu podczas imprezy.

 

 

Festiwal w Jarocinie zaczynał w latach `70 jako Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji, a jego inicjatorem był Walter Chełstowski. Po 1980 roku impreza przyjęła nazwę Festiwal Muzyków Rockowych i stała się symbolem buntu i wolności młodzieży w okresie PRL. Festiwal promował młode rockowe zespoły, które na scenie miały szansę wykonywać swoje utwory opierając się powszechnej cenzurze ich treści. W Jarocinie swoją karierę zaczynały takie kapele, jak: Pidżama Porno, T.Love, Dżem, TSA, Oddział Zamknięty, Armia, Izrael, Dezerter, Sztywny Pal Azji, Acid Drinkers, Closterkeller, Hey, KAT czy Moskwa.

 

W 1995 roku, pierwszy raz po 25 latach, festiwal nie odbył się. Kilkakrotnie próbowano bezskutecznie reaktywować imprezę. Ten stan trwał aż do 2005 roku kiedy to z inicjatywy ówczesnego burmistrza Jarocina i dzięki wsparciu wolontariuszy odbył się dwudniowy Jarocin PRL Festiwal. Impreza odniosła ogromny sukces i przyciągnęła do miasta rzeszę fanów zarówno rocka jak i tradycji jarocińskich koncertów.  Od tego czasu ta historia powtarza się już co roku.

 

Karnety oraz bilety na Jarocin Festiwal 2012 są już w sprzedaży.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
RMF w wersji online
Wielkimi krokami zbliża się XIX Rock May Festival w wersji ...
Muzyka na jubileuszowym Krakowskim Festiwalu Filmowym
Nie spotkamy się w tym roku pod Wawelem na plenerowych pokazach ...
Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu
Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 ...
SOUND'N'GRACE PROMUJĄ NOWY SINGIEL
Polski chór Sound'n'Grace prezentuje najnowszy singiel, za którym ...