Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.03.2012 A A A
Wspaniały jubileusz
MATERIAŁY PRASOWE
Materiał promocyjny

Przy wypełnionej do ostatniego miejsca widowni świętował w sobotę 17 marca w Teatrze Muzycznym w Łodzi swój jubileusz 30-lecia pracy artystycznej znakomity solista teatru i jego dyrektor artystyczny Zbigniew Macias. Owacyjnie przyjęto jego występ podczas wznowienia musicalu Człowiek z La Manchy.


- To wspaniały, ogromny głos zalewający swoją potęgą widownię jednocześnie chwytający ją mocno za serce. Dlatego cieszmy się, że mamy Zbigniewa Maciasa obok nas i możemy podziwiać jego sztukę. I życzę mu byśmy mogli to robić przez kolejne trzydzieści lat - mówił Bogusław Kaczyński, gość specjalny sobotniej gali.

 

Znamienitych gości nie brakowało tego wieczoru w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Byli dyrektorzy teatrów muzycznych i operowych z całej Polski. Nie zabrakło przedstawicieli łódzkich władz samorządowych i wojewódzkich, senatora Ryszarda Bonisławskiego oraz zwykłych miłośników tego wspaniałego barytona. W imieniu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej list gratulacyjny wręczyła jubilatowi wiceprezydent Agnieszka Nowak, dziękując za znakomitą promocję nie tylko Łodzi ale całego kraju podczas występów scenicznych na całym świecie. Z kolei Wiesława Zewald w imieniu wojewody Jolanty Chełmińskiej życzyła Zbigniewowi Maciasowi niesłabnącej pogody ducha i wytrwałości przy kolejnych projektach artystycznych.

 

Przedstawiciele ZASP, sekcji teatrów muzycznych wręczyli jubilatowi statuetkę Ariona, najważniejszą nagrodę w naszym kraju jaką przyznaje się śpiewakom za wybitne dokonania artystyczne. W imieniu zespołu i pracowników Teatru Muzycznego w Łodzi życzenia złożyła dyrektor teatru Grażyna Posmykiewicz, życząc kolejnych wspaniałych kreacji na scenie oraz sukcesów, które wspólnie mogliby świętować.

 

Wzruszony jubilat dziękował wielu osobom dzięki którym, jak podkreślił nie osiągnąłby sukcesów. Byli to jego nauczyciel prof. Zdzisław Krzywicki z Akademii Muzycznej w Łodzi, śp. Rajmund Ambroziak, który jako dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi przyjmował Zbigniewa Maciasa do pracy i który był też jego dziekanem w Akademii Muzycznej w Łodzi, Sławomir Pietras, dzięki któremu Zbigniew Macias stworzył wspaniałe kreacje na scenach oper w Łodzi i Wrocławiu oraz Wiesławowi Ostojskiemu, byłemu dyrektorowi Teatru Muzycznego w Łodzi, który był pomysłodawcą wystawienia na tej scenie musicalu Człowiek z La Manchy, z jedną z najwspanialszych ról Zbigniewa Maciasa w jego karierze.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Złap Groteskę w sieci
Po pierwszym tygodniu entuzjastycznie przyjętej akcji „Złap ...
SPEKTAKLE OPEROWE I BALETOWE NA PLATFORMIE VOD.TEATRWIELKI.PL
Teatr Wielki – Opera Narodowa zaprasza do zapoznania się z  ...
Teatr Groteska z niecodzienną propozycją dla swoich najmłodszych widzów!
Wspólna walka z koronawirusem trwa. Przez dwa najbliższe tygodnie ...
Początek lutego z Karnawałem Teatralnym
Rodzinne sprawy ukazane z przymrużeniem oka, inauguracja Komedialni ...