Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 19.03.2012 A A A
Wspaniały jubileusz
MATERIAŁY PRASOWE
Materiał promocyjny

Przy wypełnionej do ostatniego miejsca widowni świętował w sobotę 17 marca w Teatrze Muzycznym w Łodzi swój jubileusz 30-lecia pracy artystycznej znakomity solista teatru i jego dyrektor artystyczny Zbigniew Macias. Owacyjnie przyjęto jego występ podczas wznowienia musicalu Człowiek z La Manchy.


- To wspaniały, ogromny głos zalewający swoją potęgą widownię jednocześnie chwytający ją mocno za serce. Dlatego cieszmy się, że mamy Zbigniewa Maciasa obok nas i możemy podziwiać jego sztukę. I życzę mu byśmy mogli to robić przez kolejne trzydzieści lat - mówił Bogusław Kaczyński, gość specjalny sobotniej gali.

 

Znamienitych gości nie brakowało tego wieczoru w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Byli dyrektorzy teatrów muzycznych i operowych z całej Polski. Nie zabrakło przedstawicieli łódzkich władz samorządowych i wojewódzkich, senatora Ryszarda Bonisławskiego oraz zwykłych miłośników tego wspaniałego barytona. W imieniu prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej list gratulacyjny wręczyła jubilatowi wiceprezydent Agnieszka Nowak, dziękując za znakomitą promocję nie tylko Łodzi ale całego kraju podczas występów scenicznych na całym świecie. Z kolei Wiesława Zewald w imieniu wojewody Jolanty Chełmińskiej życzyła Zbigniewowi Maciasowi niesłabnącej pogody ducha i wytrwałości przy kolejnych projektach artystycznych.

 

Przedstawiciele ZASP, sekcji teatrów muzycznych wręczyli jubilatowi statuetkę Ariona, najważniejszą nagrodę w naszym kraju jaką przyznaje się śpiewakom za wybitne dokonania artystyczne. W imieniu zespołu i pracowników Teatru Muzycznego w Łodzi życzenia złożyła dyrektor teatru Grażyna Posmykiewicz, życząc kolejnych wspaniałych kreacji na scenie oraz sukcesów, które wspólnie mogliby świętować.

 

Wzruszony jubilat dziękował wielu osobom dzięki którym, jak podkreślił nie osiągnąłby sukcesów. Byli to jego nauczyciel prof. Zdzisław Krzywicki z Akademii Muzycznej w Łodzi, śp. Rajmund Ambroziak, który jako dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi przyjmował Zbigniewa Maciasa do pracy i który był też jego dziekanem w Akademii Muzycznej w Łodzi, Sławomir Pietras, dzięki któremu Zbigniew Macias stworzył wspaniałe kreacje na scenach oper w Łodzi i Wrocławiu oraz Wiesławowi Ostojskiemu, byłemu dyrektorowi Teatru Muzycznego w Łodzi, który był pomysłodawcą wystawienia na tej scenie musicalu Człowiek z La Manchy, z jedną z najwspanialszych ról Zbigniewa Maciasa w jego karierze.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
VI Ogólnopolski Konkurs Więziennej Twórczości Teatralnej
Szósta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Więziennej Twórczości ...
Teatr Kubuś na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych
Teatr Lalki i Aktora „Kubuś” zaprezentuje spektakl „Mały ...
Wojna polsko- ruska: Nie ma róży bez ognia /recenzja spektaklu/
Bez Silnego? Bez osiedla? Bez… facetów? Spektakl Pawła Świątka ...
W Teatrze WARSawy rusza SPOŁECZNA SCENA DEBIUTÓW
22 marca w Teatrze WARSawy zainauguruje Społeczna Scena Debiutów, ...