Wykorzystujemy pliki cookies do poprawnego działania serwisu internetowego, oraz ulepszania jego funkcjonowania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki internetowej.
Data publikacji: 10.04.2014 A A A
Tradycja i współczesność na 10. Brave Festival
INFORMACJA PRASOWA
Fot. Laurent Auxietre. Źródło: materiał prasowy

Nowa formuła festiwalu. W tym roku Brave potrwa aż dwa tygodnie. Część filmowa będzie wyraźne oddzielona od występów na żywo. Oprócz tego po raz pierwszy zorganizowane zostaną artystyczne konfrontacje.


Tegoroczny Brave Festival po raz pierwszy będzie wyraźnie podzielony na dwie części. Zacznie się 4 lipca od przeglądu filmowego, który będzie miał niezwykłe otwarcie. Jako pierwszy zobaczymy niemy film z 1925 roku – „The Light of Asia”, któremu będzie towarzyszyła muzyka grana na żywo przez zespół Divana z Indii.

 

11 lipca rozpocznie się główna część imprezy. Na Brave Festival przyjadą artyści z całkiem różnych biegunów kultury. Zobaczymy przedstawicieli dawnych obrzędów, ale też współczesnych artystów czerpiących z tradycji. To pretekst do zorganizowania artystycznych konfrontacji, w czasie których artyści z różnych kultur zaimprowizują wspólny występ albo będą uczestniczyć w dyskusji o swojej twórczości. To zupełna nowość w programie.

 

- W tym roku pod hasłem „Święte ciało” pokażemy różnorodność świata. Brave Festival jest jak smakowanie różnych potraw kulinarnych. Ale to wydarzenie stworzone z myślą nie o rozrywce, tylko prowokujące do refleksji – mówi Grzegorz Bral, dyrektor Brave Festival.

 

Tegoroczny festiwal będzie bogaty w warsztaty prowadzone przez zaproszonych artystów. Zajęcia będą skierowane zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów oraz będą prowadzone niemal codziennie.

 

Brave Festival od 10 lat przybliża polskiej widowni tradycje mało znane albo znajdujące się na zupełnym marginesie kulturalnego życia.

 

10. edycja Brave Festival odbędzie się w dniach 4-17 lipca 2014 r. we Wrocławiu.

Podziel się treścią artykułu z innymi:
Wyślij e-mail
KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy
PODOBNE TEMATY
Teatr Zagra: „Republikę marzeń” oraz Koncert
Dzięki stopniowemu przywracaniu działalności instytucji kultury, ...
„INCOGNITO”
Jedną z największych zagadek wszech czasów jest szarawa, galaretowata ...
Teatr Wielki - Opera Narodowa ogłasza repertuar sezonu 2020/21
Przed nami 6 premier, 25 tytułów operowych i baletowych, szereg ...
SPEKTAKLOVE w Małej Warszawie
Spektakle z  repertuaru IMKA LIGHT będzie można obejrzeć ...